dietetyk Hanna Domańska

Hanna Domańska - Dietetyk

Dietetyk, mgr Żywienia Człowieka
Specjalizacja: Ocena żywienia
Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka. Uczestniczy w wielu konferencjach poświęconych odżywianiu i najnowszych doniesieniach naukowych w tym kierunku. Korzystając ze swojej wiedzy prowadzi  indywidualną edukację żywieniową. Zajmuje się odchudzaniem, jak również dietetycznym leczeniem wszystkich chorób metabolicznych. Indywidualnie dopasowuje  rodzaj diety, w zależności od potrzeb zdrowotnych i stylu życia , co gwarantuje efektywność terapii. Jest osobą komunikatywną i otwartą. Dzięki swojej empatii,  potrafi pomóc przy problemach psychologicznych  w trakcie stosowanej diety. Specjalizuje się w nietolerancjach pokarmowych: interpretacji testów i edukacji na ten temat.

Pobierz dzienniczek żywieniowy

Umów wizytę

kardiolo

Dominika Sapieha-Neffe

Dietetyk kliniczny
Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie na Oddziale Endokrynologii i Pediatrii. Interesuje się dietetyką kliniczną a w szczegóności profilaktyką i leczeniem chorób dietozależnych głównie u małych pacjentów.
Na co dzień prowadzi edukację żywieniową wśród dzieci z niedoborem masy ciała, nadwagą oraz otyłością i zaburzeniami z nią związanymi (nieprawidłowa gospodarka lipidowa i węglowodanowa, insulinooporność, stłuszczenie wątroby).
Uważa, że podstawą efektywnego leczenia otyłości u najmłodszych jest zaakceptowanie przez dziecko proponowanych zmian w sposobie żywienia oraz zaangażowanie całej rodziny w stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Prowadzi również konsultacje dietetyczne dla osób dorosłych w ramach profilaktyki i leczenia chorób dietozależnych, a w szczególności nadwagi i otyłości oraz dla osób z zaburzeniami gospodarki lipidowej i węglowodanowej (podwyższone stężenie cholesterolu i trójglicerydów, nieprawidlowa tolerancja glukozy).

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadza:
– wywiad zdrowotny – pomocne będą aktualne badania laboratoryjne, zalecenia lekarskie oraz lista przjmowanych leków i suplementów diety,
– ocenę aktualnego sposobu żywienia – na podstawie dokładnego wywiadu żywieniowego oraz analizy dzienniczka, który należy prowadzić przed wizytą (tu można pobrać – DZIENNICZEK ŻYWIENIOWY, albo odebrać w przychodni),
– podstawowe pomiary antropometryczne.

Dietetyk zwróci uwagę na zagrożenia jakie wynikają z nieprawidłowego sposobu żywienia.
Wskaże błędy żywieniowe oraz powie jak je wyeliminować.
Zaproponuje takie zmiany w dotychczasowym sposobie żywienia, które zostaną zaakceptowane przez pacjetna.
Przekaże zalecenia żywieniowe, indywidualnie dostosowane do stanu zdrowia, które umożliwią wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych już po pierwszej wizycie.
(Pierwsza wizyta trwa ok.45- 60 minut)- cena 150 zł.

Istnieje także możliwość otrzymania indywidualnego planu żywieniowego (jadłospisu), uwzględniającego zapotrzebowanie energetyczne, stan zdrowia oraz styl życia pacjenta.

Jadłospis na 7 dni – cena 120 zł

Na wizytach kontrolnych, dietetyk:
– odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości,
– oceni postępy wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych (pomocne będzie prowadzenie dzienniczka żywieniowego),
– wprowadzi ewentualne modyfikacje zaleceń, tak aby jak najbardziej ułatwić zmianę sposobu żywienia,
– udzieli wsparcia i dalszej motywacji.
(Wizyta kontrolna trwa ok. 30 min. )- cena 120 zł

Pobierz dzienniczek żywieniowy

Umów wizytę

Zapraszamy do wybitnych dietetyków w Warszawie.