dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie

Dla kobiet w ciąży i po porodzie.

Wiele kobiet podczas ciąży i po porodzie cierpi na dokuczliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów krzyżowo – biodrowych. Bóle zwykle nie są groźne w skutkach lecz bardzo skutecznie utrudniają im normalne funkcjonowanie.

Możliwości radzenia sobie z bólem w okresie ciąży są ograniczone ze względu na niemożność zastosowania środków przeciwbólowych. Kobieta często zostaje sama ze swoim problemem.
Nasz zespół fizjoterapeutów specjalizuje się w terapii bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie. Metody pracy są nieinwazyjne, zapewniają powrót do prawidłowego funkcjonowania, uczą poprawnych zachowań pozwalając przejść przez okres ciąży i połogu bez bólu i stresu .
Zapraszamy na zajęcia:

ciaza-cwiczeniaAktywne 9 miesięcy

ćwiczenia dla kobiet w ciąży z elementami yogi i relaksu. Zajęcia pomagają utrzymać dobrą kondycję do porodu, zapobiegają bólom kręgosłupa i stawów oraz gwarantują szybki powrót do prawidłowej sylwetki i super sprawności po porodzie.
Aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego, przez co aktywne kobiety maja lepszą tolerancję na wysiłek w czasie ciąży i podczas porodu.

Specjalistyczny masaż dla kobiet w ciąży .

Masaż pozwala łagodzić dolegliwości bólowe powstałe na skutek zmiany postawy ciała w okresie ciąży. Pobudza krążenie, rozluźnia i uelastycznia mięśnie.

Terapia manualna w bólach kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie.

Zabiegi terapii manualnej przywracają sprawne funkcjonowanie stawów kręgosłupa i stawów obwodowych. W czasie ciąży niwelują dolegliwości bólowe. W okresie poporodowym pozwalają na szybszy powrót sylwetki do normy, zapobiegają i likwidują istniejące dolegliwości bólowe związane z przeciążeniem kręgosłupa i stawów podczas wykonywania czynności związanych z opieką nad dzieckiem.

Mama-powrót do formy

ćwiczenia dla kobiet po porodzie – zapewniają szybki powrót do prawidłowej wagi ciała, zgrabnej sylwetki i doskonałej kondycji.

Zajęcia Mother & Baby

ćwiczenia dla mam z dziećmi w różnym wieku. Zajęcia pozwalają odzyskać i utrzymać dobrą kondycję i sylwetkę oraz zapobiegają bólom przeciążeniowym związanym z opieką nad dzieckiem. Mamy ( ewentualnie tatusiowie też ) ćwiczą ze swoimi pociechami bez konieczności pozostawiania ich w domu.

Bóle kręgosłupa to wielki problem wielu kobiet w ciąży i po porodzie. W wieli przypadkach dolegliwości samoistnie ustępują po porodzie. Jednak niekiedy bóle bywają mocno dokuczliwe i nie należy ich lekceważyć i zaniedbywać.

Bóle kręgosłupa to bardzo często występująca przypadłość u kobiet w ciąży i po porodzie. Często jest to powszechne zjawisko, które po porodzie ustępuje. Jednak niektóre przypadki bywają poważne i nie należy ich bagatelizować ani zaniedbywać.

Bóle te wynikają najczęściej z nadmiernego obciążenia kręgosłupa, zmiany sylwetki i następującego rozluźnienia więzadeł odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa. Przyczyną powstającego przeciążenia kręgosłupa jest także zwiększająca się waga kobiety ciężarnej oraz przesuwanie się środka ciężkości ciała ku przodowi.
Bardzo znaczącą rolę odgrywa stan zdrowia kobiety przed zajściem w ciążę. Kobiety aktywne ruchowo, dbające o kondycję, mają dobrze rozwinięte mięśnie całego ciała. Dzięki temu prawdopodobieństwo wystąpienia bólu kręgosłupa u nich jest znacznie mniejsze. Jeśli zaś kobieta w okresie przed zajściem w ciążę odczuwała bóle kręgosłupa jest wysoce prawdopodobne, że będzie je też odczuwać w ciąży.

Zapobieganie bólom kręgosłupa w ciąży:

– noszenie wygodnego i miękkiego obuwia na niskim obcasie.
– unikanie gwałtownych ruchów, pochylania się do przodu zwłaszcza na wyprostowanych nogach.
– zapobieganie potknięciom i upadkom.
– nie wskazane są także ruchy skrętne tułowia, dźwiganie ciężarów zwłaszcza na wyciągniętych rękach.
– wskazana jest wszechstronna aktywność ruchowa.

Terapia istniejących dolegliwości bólowych u kobiety w ciąży jest prowadzona przy współpracy z prowadzącym ciążę lekarzem ginekologiem. W skład terapii wchodzą : masaż, elementy terapii manualnej i gimnastyka.

ZAPRASZAMY MAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY.

 
×
Chcesz umówić się na wizytę? Oddzwonimy do Ciebie.