Rehabilitacja w FitMedica w Warszawie

FitMedica to miejsce, gdzie każdy pacjent znajdzie indywidualnie dobraną pomoc. Nasz zespół fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego specjalizuje się w pracy z pacjentami ze schorzeniami układu ruchu.

Zajmujemy się rehabilitacją osób w okresie przed i pooperacyjnym, a także leczeniem dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych, rwy kulszowej, ramiennej, zamrożonego barku czy urazów przeciążeniowych aparatu ruchu. Przygotowujemy pacjentów do zabiegów, takich jak: artroskopia kolana, artroskopia biodra, artroskopia barku oraz innych stawów, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Prowadzimy rehabilitację pacjentów w okresie pooperacyjnym, zaczynając od odzyskania prawidłowej ruchomości w stawie, po ćwiczenia wzmacniające, niwelujące zaniki mięśniowe i stabilizujące.

Dzięki ścisłej współpracy naszych ortopedów i  fizjoterapeutów każdy pacjent otrzymuje szczegółowo zaplanowany proces leczenia, zabiegów i ćwiczeń. Stosujemy się do najnowszych standardów z dziedziny rehabilitacji. Nasi fizjoterapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach, kursach i wykładach.

Prowadzimy indywidualne treningi przygotowujące do wznowienia aktywności sportowej po urazie lub operacji ortopedycznej, a także utrzymujące formę na najwyższym poziomie.  Sezonowo wprowadzamy zajęcia mające na celu minimalizowanie ryzyka kontuzji podczas sportów letnich i zimowych (Sezon bez Kontuzji)

W FitMedica zajmujemy się także pracą z dziećmi z wadami postawy, płaskostopiem, wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym i skoliozami (Gimnastyka Korekcyjna)

Dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa przygotowaliśmy zajęcia pomagające wzmocnić mięśnie, poprawić stabilizację i koordynację oraz zabezpieczyć kręgosłup przez niepotrzebnymi przeciążeniami (Zdrowy Kręgosłup).

W naszym Centrum w Warszawie mogą Państwo skorzystać z następujących zabiegów rehabilitacyjnych przy użyciu nowoczesnych metod i sprzętu:

terapia manualna – indywidualna praca terapeuty z pacjentem metodami wg Cyriax, Levit, Mulligan, Mc Kenzie, Akerman, PNF, neuromobilizacje, mobilizacje tkanek miękkich
– kinezyterapia – ćwiczenia indywidualne z terapeutą i na przyrządach, trening personalny, trening funcjonalny, trening sportowy, rehabilitacja dzieci
fizykoterapia – laser, fala uderzeniowa, krioterapia, ultradźwięki, elektroterapia

Nasi fizjoterapeuci i lekarze to uznani i wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami, którzy doświadczyli problemów zdrowotnych w zakresie narządu ruchu.