Wybierz usługę z listy

  Reumatologia w FitMedica w Warszawie

  Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica oferuje swoim pacjentom opiekę w poradni reumatologicznej. W naszej przychodni pacjentów konsultuje doświadczony specjalista w tej dziedzinie.

   Czym zajmuje się reumatolog?
  W FitMedica Pacjenci uzyskają fachową pomoc w przypadku wystąpienia dolegliwości reumatycznych. Specjalista reumatolog zajmuje się diagnozą, leczeniem i profilaktyką w schorzeń takich jak:  reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK)reaktywne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie stawów w przebiegu chorób, zapalnych jelit, toczeń rumieniowaty układowy, zespół antyfosfolipidowy, zespół Sjögrena, twardzina układowa, zapalenie wielomięśniowe i skórnomięśniowe, mieszana choroba tkanki łącznej, polimialgia reumatyczna, rumień guzowaty i sarkoidoza, układowe zapalenia naczyń, choroba i zespół Raynauda, osteoporoza i osteomalacja, choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromialgia, zmiany pozastawowe (miejscowe zespoły bólowe mięśni i przyczepów mięśni, zapalenie kaletek, zapalenie pochewek ścięgien, torbiele), dna moczanowa i inne zapalenia stawów związane z obecnością kryształów, zmiany stawowe w przebiegu chorób gruczołów dokrewnych.

  Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni reumatologicznej?
  Warto umówić wizytę konsultacyjną u reumatologa, jeśli niepokoją Państwa:
  – bóle mięśni, stawów i kości, zwłaszcza intensywne i nawracające,
  – bóle, którym towarzyszy stan podgorączkowyi/lub obrzęk i/lub wysypka bądź zaczerwienienie skóry,
  – dolegliwości w obrębie jamy brzusznej, które nie są wynikiem niestrawności lub zatrucia pokarmowego,
  – sztywność i zaczerwienienie stawów po przebudzeniu,
  – problem z utrzymaniem przedmiotów w palcach,
  – problem ze schylaniem się bądź podnoszeniem przedmiotów,
  – zniekształcenie bądź obrzęk stawów,
  – trudności z poruszaniem.

  Jak przygotować się do wizyty u reumatologa?

  Na wizytę w poradni reumatologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki.

  Poza tym, wizyta u reumatologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania.

  Jak przebiega wizyta w poradni reumatologicznej?
  Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny zgłaszanych dolegliwości. Proszę pamiętać, że reumatolog zapyta również o dotychczas przyjmowane leki i ich dawki. Następnie przeprowadzi badanie ogólnolekarskie i w razie potrzeby skieruje Pacjenta na wykonanie specjalistycznych badań laboratoryjnych i obrazowych, które potwierdzą rozpoznanie.

  Wśród badań laboratoryjnych reumatolog zleca najczęściej badanie morfologii krwi, OB., CRP, enzymy wątrobowe, kreatyninę, badanie ogólne moczu oraz czynnik reumatoidalny. W razie potrzeby może skierować Pacjenta na konsultację do specjalistów z innej poradni, w tym rehabilitacyjnej. Po rozpoznaniu problemu, lekarz zaleca odpowiednią terapię – np. przyjmowanie leków, czasami konieczna jest hospitalizacja.