Badanie USG Warszawa​

Ultrasonografia to metoda obrazowania struktur położonych w głębi ciała za pomocą fal o wysokiej częstotliwości. Jest wykorzystywana jako narzędzie pomocnicze w procesie diagnozowania i leczenia wielu chorób.

Znajduje zastosowanie m.in. do oceny narządów jamy brzusznej i miednicy małej, badań naczyniowych, kardiologicznych (ECHO serca), aparatu mięśniowo-stawowego i tkanek miękkich.

W przychodni FitMedica wykonujemy badania USG na aparacie firmy GE Logiq P9. Jest to wysokiej jakości, wielozadaniowy ultrasonograf, który dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu i najnowszym rozwiązaniom technologicznym pozwala na uzyskanie obrazów doskonałej jakości.

Aparat jest wyposażony w 4 głowice:

1. Głowicę konweksową do badań jamy brzusznej, nerek, gruczołu krokowego
2. Głowicę matrycową liniową do badań mięśni i stawów, piersi, gruczołu tarczowego, węzłów chłonnych i badań naczyniowych.
3. Głowicę sektorową do badań ECHO serca dla dorosłych
4. Głowicę sektorową do badań ECHO dla dzieci

Badania USG Warszawa:
Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

USG jamy brzusznej Warszawa

Podstawową metodą diagnostyki obrazowej wewnętrznych narządów jamy brzusznej jest badanie USG. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne. Można je wielokrotnie powtarzać. Badanie jest wykorzystywane zarówno u dzieci, dorosłych, jak i kobiet w ciąży, zatem zachęcamy do skorzystania z oferty FitMedica mieszkańców Warszawy i okolic. USG jamy brzusznej pozwala m.in. ocenić strukturę i wielkość wątroby, trzustki, nerek czy pęcherzyka żółciowego. W naszej przychodni w Warszawie wykonujemy także badania przy użyciu techniki Dopplera dla zobrazowania tętnic biodrowych i aorty. Badania wykonują lekarze radiolodzy. Czas trwania wizyty jest krótki i wynosi ok. 15-20 minut. Wynik podawany jest do wiadomości pacjenta po zakończeniu badania.

USG stawu skokowego Warszawa

Przychodnia FitMedica w Warszawie wykonuje kompleksowe badania w zakresie narządu ruchu. Jedną z częściej ocenianych struktur jest staw skokowy. Wykonujemy USG zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Do lekarza warto zgłosić się w przypadku bólu, zaczerwienienia, obrzęku lub zaburzeń ruchomości stopy, a także po urazie stawu skokowego. Odpowiednio wcześnie wykonane badanie USG i konsultacja z ortopedą pozwalają na postawienie właściwego rozpoznania i podjęcie działań, które złagodzą dolegliwości i ograniczą zakres urazu. FitMedica w Warszawie oferuje krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

USG barku

Centrum Medyczne FitMedica zaprasza pacjentów z Warszawy i okolic na badanie USG barku. Badanie wykonywane jest na nowoczesnym aparacie GE Logiq P9. Ultrasonograf jest wyposażony w cztery głowice wielozadaniowy i umożliwia uzyskanie obrazów najwyższej jakości.

Badanie USG barku jest wskazane, gdy występują następujące objawy:

Do badania pacjent rozbiera się od pasa w górę. Badanie polega na szczegółowym zobrazowaniu stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego oraz tkanek miękkich. Pokazuje również płyn w okolicach stawu. Badanie jest krótkie – trwa około 15-20 minut. Przeprowadzane jest w pozycji leżącej lub siedzącej. W trakcie badania lekarz może wykonać dokumentację zdjęciową.