Chirurgia naczyniowa

Chirurg zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób. Historia chirurgii sięga czasów starożytnych. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza pracę wykonywaną ręcznie. Proste zabiegi chirurgiczne było stosowane do leczenia stanów nagłych, a więc przede wszystkim urazów oraz przy porodach. Czasy nowożytne przyniosły przełomowe odkrycia w medycynie i dlatego zadecydowały o rozwoju chirurgii. Należy tu wymienić zastosowanie anestezji (znieczulenia do zabiegu), wprowadzenie zasad antyseptyki (odkażania rąk i narzędzi) i odkrycie antybiotyku – penicyliny.

Medycyna zabiegowa jest obszerną dziedziną wiedzy o zdrowiu. Chirurgia miękka (ogólna) zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym narządów jamy brzusznej, zmian skórnych, oparzeń i zaopatrywaniem urazów tkanek miękkich. Chirurgia twarda (ortopedia) obejmuje leczenie zabiegowe kości i stawów, a więc koncentruje się na leczeniu schorzeń narządu ruchu. Wielu lekarzy decyduje się na dalsze kształcenie i dlatego wybiera specjalizacje szczegółowe. Do wyboru są różne możliwości, m.in.: chirurgia serca i naczyń (kardiochirurgia), chirurgia klatki piersiowej (torakochirurgia), chirurgia naczyniowa czy onkologiczna. Odrębną dziedziną jest chirurgia dziecięca, która zajmuje się leczeniem zabiegowym małych Pacjentów.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa?

Ta dziedzina obejmuje leczenie operacyjne naczyń krwionośnych i limfatycznych z wyłączeniem kompetencji kardiochirurga i neurochirurga. Do chirurga naczyniowego zgłaszają się Pacjenci z powodu bólów nóg, skurczów i pieczenia nóg, z uczuciem mrowienia lub drętwienia nóg, zaburzeniami czucia powierzchownego na kończynach, z trudno gojącymi się ranami nóg, owrzodzeniami, żylakami lub pajączkami skórnymi. Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem zabiegowym takich chorób jak: miażdżyca tętnic kończyn dolnych, miażdżyca tętnic szyjnych, rozwarstwienie tętnic szyjnych, tętniak aorty, rozwarstwienie aorty, zespół stopy cukrzycowej, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, żylaki kończyn dolnych, niewydolność żył głębokich, przewlekłe owrzodzenia kończyn dolnych, choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń). Najpowszechniej stosowanym badaniem obrazowym w chirurgii naczyniowej jest UGG Doppler tętnic kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych, trzewnych, żył kończyn dolnych i górnych. USG Doppler jest nieinwazyjną metodą oceny przepływu krwi w naczyniach i można je wykonać prywatnie w naszym centrum medycznym. Badanie przeprowadzi doświadczony chirurg i radiolog. W razie potrzeby specjaliści naszej przychodni zdecydują o wykonaniu dodatkowych badań obrazowych naczyń, takich jak: tomografia komputerowa, angiografia lub flebografia.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Specjalistyczne Centrum Zdrowa
FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Dobry chirurg w FitMedica - Warszawa

W centrum medycznym FitMedica służymy Państwu pomocą i radą w razie konieczności wykonania ambulatoryjnej konsultacji chirurgicznej. Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym, specjaliści w ziedzinie chirurgii ogólnej i naczyniowej. Szczegółowych informacji na temat usług świadczonych w naszej placówce w Warszawie udziela recepcja pod numerem telefonu +48 575 665 662. Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej www.fitmedica.pl.

Dowiedz się więcej:

Leczenie chorób mięśni i stawów.

Łąkotka czy łękotka, czyli najczęstsze uszkodzenia powodujące ból kolana

Łąkotka czy łękotka, czyli najczęstsze uszkodzenia powodujące…

Leczenie złamania kości śródstopia odbywa się poprzez unieruchomienie kończyny.

Złamanie kości śródstopia: definicja, objawy, leczenie

Złamanie kości śródstopia: definicja, objawy, leczenie Śródstopie…

Bóle kręgosłupa powinny być zdjagnozowane przez lekarza ortopedę.

Ból kręgosłupa – kiedy należy wybrać się do lekarza?

BÓL KRĘGOSŁUPA – kiedy należy wybrać się…