Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Zdrowy Kręgosłup w FitMedica to seria ćwiczeń, które skierowane są do osób w każdym wieku. Ćwiczenia na kręgosłup przystosowane są dla każdego – niezależnie od poziomu aktywności fizycznej. Zadaniem treningu jest odciążenie kręgów, zmniejszenie nacisku, zredukowanie bólu, a także rozluźnienie i rozciągnięcie przykurczonych grup mięśniowych. Ćwiczenia na ból kręgosłupa przeznaczone są również dla osób zdrowych, którym brakuje ruchu w ciągu dnia – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia „Zdrowy Kręgosłup”.

Ból kręgosłupa – skąd się bierze?

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa to częsta bolączka wśród pacjentów szukających porady ortopedycznej. Zwykle problemy wynikają z mało aktywnego trybu życia, pośpiechu i stresu. Brak ruchu sprawia, że mięśnie tracą elastyczność i przestają podpierać kręgosłup. Początkowo objawy mogą być dyskretne i są związane przede wszystkim ze wzmożonym napięciem mięśni. Z czasem prowadzi to do ograniczenia ruchomości stawów międzykręgowych i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. W krótkim czasie dochodzi wtedy do degeneracji dysków międzykręgowych, tworzą się wypukliny i przepukliny (tzw. dyskopatia). Statystycznie, w wieku 30 lat prawie połowa populacji mężczyzn i kobiet będzie miała ten problem na co najmniej jednym poziomie kręgosłupa. Każde kolejne 10 lat to dodatkowe uszkodzenie w innym odcinku wywołujące ból kręgosłupa.

Jak sobie poradzić z bólem kręgosłupa?

W FitMedica służymy pomocą na wszystkich etapach schorzenia, od profilaktyki, przez leczenie zachowawcze do zabiegu operacyjnego. Współpracujemy z wybitnymi specjalistami w dziedzinie ortopedii i chirurgii kręgosłupa, neurologii, reumatologii i fizjoterapii. W trosce o zdrowie naszych pacjentów oraz wszystkich osób, które pragną zadbać o swój kręgosłup, przygotowaliśmy specjalny cykl treningów, które prowadzone są pod okiem specjalistów.

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup oraz bez użycia przyrządów to doskonała okazja do tego, aby wzmocnić swoje mięśnie, zadbać o prawidłową kondycję kręgów oraz wyeliminować uporczywy ból pleców.

Zapraszamy na zajęcia
zdrowy kręgosłup

WTORKI I CZWARTKI GODZ 10.00 oraz 18.15.
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 575 665 665

Zapraszamy na zajęcia zdrowy kręgosłup
WTORKI I CZWARTKI
GODZ 10.00 oraz 18.15.
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 575 665 665
 

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup w FitMedica – profesjonalna gimnastyka na kręgosłup

Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa w FitMedica to specjalny program treningowy, który ma charakter zarówno terapeutyczny, jak i profilaktyczny. Polecany jest on szczególnie osobom, które odczuwają dyskomfort w odcinku lędźwiowym i szyjnym oraz dla ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup z powodzeniem wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ich elastyczność. Wpływa to na redukcję bólu oraz zapewnia prawidłowe zachowanie równowagi. Zdrowy Kręgosłup zajęcia składają się z kilku etapów, wśród których znajdują się: odpowiednia rozgrzewka, sesja główna oraz relaksacyjne rozciąganie, które wprawi w odpowiedni stan wszystkie mięśnie. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa wykonywane są spokojnie i w równym, wolnym tempie przy zachowaniu umiarkowanego oddechu. Istotną rolę w treningu Zdrowy Kręgosłup ma przede wszystkim rozciąganie, które zmniejsza ból, zwiększa dotlenienie i ukrwienie mięśni, co zmniejsza ryzyko odniesienia kontuzji pleców.

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup – rodzaje ćwiczeń

Ćwiczenia Zdrowy Kręgosłup są prowadzone przez doświadczonego rehabilitanta i mają na celu wzmocnienie stabilizacji mięśniowej kręgosłupa, rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni, zmniejszenie obciążenia stawów międzykręgowych, poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej, sylwetki, ogólnej sprawności fizycznej i samopoczucia. W cyklu treningowym Zdrowy Kręgosłup przeprowadzamy takie aktywności jak m.in.:

  • ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy,
  • ćwiczenia na kręgosłup szyjny,
  • ćwiczenia na kręgosłup piersiowy.

Dowiedz się więcej:

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, czyli co dalej ze sportem?

Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, czyli co dalej ze sportem? Więzadło krzyżowe przednie jest jednym z więzadeł w kolanie. …

Iniekcja z kwasem hialuronowym do stawów obwodowych i pochewek ściegnistych

Ból stawów biodrowych, kolanowych czy też barkowych może skutecznie komplikować codzienne funkcjonowanie. Nie zawsze leki przeciwbólowe są wystarczające.…

Na czym polega badanie na platformie stabilograficznej?

Komputerowe badanie chodu jest pomocne w pracy lekarza ortopedy, reumatologa, chirurga naczyniowego, diabetologa, neurologa, a także fizjoterapeuty. W…