Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Zdrowy Kręgosłup w FitMedica to seria ćwiczeń, które skierowane są do osób w każdym wieku. Ćwiczenia na kręgosłup przystosowane są dla każdego – niezależnie od poziomu aktywności fizycznej. Zadaniem treningu jest odciążenie kręgów, zmniejszenie nacisku, zredukowanie bólu, a także rozluźnienie i rozciągnięcie przykurczonych grup mięśniowych. Ćwiczenia na ból kręgosłupa przeznaczone są również dla osób zdrowych, którym brakuje ruchu w ciągu dnia – zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia „Zdrowy Kręgosłup”.

Ból kręgosłupa – skąd się bierze?

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa to częsta bolączka wśród pacjentów szukających porady ortopedycznej. Zwykle problemy wynikają z mało aktywnego trybu życia, pośpiechu i stresu. Brak ruchu sprawia, że mięśnie tracą elastyczność i przestają podpierać kręgosłup. Początkowo objawy mogą być dyskretne i są związane przede wszystkim ze wzmożonym napięciem mięśni. Z czasem prowadzi to do ograniczenia ruchomości stawów międzykręgowych i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. W krótkim czasie dochodzi wtedy do degeneracji dysków międzykręgowych, tworzą się wypukliny i przepukliny (tzw. dyskopatia). Statystycznie, w wieku 30 lat prawie połowa populacji mężczyzn i kobiet będzie miała ten problem na co najmniej jednym poziomie kręgosłupa. Każde kolejne 10 lat to dodatkowe uszkodzenie w innym odcinku wywołujące ból kręgosłupa.

Jak sobie poradzić z bólem kręgosłupa?

W FitMedica służymy pomocą na wszystkich etapach schorzenia, od profilaktyki, przez leczenie zachowawcze do zabiegu operacyjnego. Współpracujemy z wybitnymi specjalistami w dziedzinie ortopedii i chirurgii kręgosłupa, neurologii, reumatologii i fizjoterapii. W trosce o zdrowie naszych pacjentów oraz wszystkich osób, które pragną zadbać o swój kręgosłup, przygotowaliśmy specjalny cykl treningów, które prowadzone są pod okiem specjalistów.

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup oraz bez użycia przyrządów to doskonała okazja do tego, aby wzmocnić swoje mięśnie, zadbać o prawidłową kondycję kręgów oraz wyeliminować uporczywy ból pleców.

Zapraszamy na zajęcia
zdrowy kręgosłup

WTORKI I CZWARTKI GODZ 10.00 oraz 18.15.
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 575 665 665

Zapraszamy na zajęcia zdrowy kręgosłup
WTORKI I CZWARTKI
GODZ 10.00 oraz 18.15.
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 575 665 665
 

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup w FitMedica – profesjonalna gimnastyka na kręgosłup

Ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa w FitMedica to specjalny program treningowy, który ma charakter zarówno terapeutyczny, jak i profilaktyczny. Polecany jest on szczególnie osobom, które odczuwają dyskomfort w odcinku lędźwiowym i szyjnym oraz dla ludzi, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup z powodzeniem wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ich elastyczność. Wpływa to na redukcję bólu oraz zapewnia prawidłowe zachowanie równowagi. Zdrowy Kręgosłup zajęcia składają się z kilku etapów, wśród których znajdują się: odpowiednia rozgrzewka, sesja główna oraz relaksacyjne rozciąganie, które wprawi w odpowiedni stan wszystkie mięśnie. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa wykonywane są spokojnie i w równym, wolnym tempie przy zachowaniu umiarkowanego oddechu. Istotną rolę w treningu Zdrowy Kręgosłup ma przede wszystkim rozciąganie, które zmniejsza ból, zwiększa dotlenienie i ukrwienie mięśni, co zmniejsza ryzyko odniesienia kontuzji pleców.

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup – rodzaje ćwiczeń

Ćwiczenia Zdrowy Kręgosłup są prowadzone przez doświadczonego rehabilitanta i mają na celu wzmocnienie stabilizacji mięśniowej kręgosłupa, rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni, zmniejszenie obciążenia stawów międzykręgowych, poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej, sylwetki, ogólnej sprawności fizycznej i samopoczucia. W cyklu treningowym Zdrowy Kręgosłup przeprowadzamy takie aktywności jak m.in.:

  • ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy,
  • ćwiczenia na kręgosłup szyjny,
  • ćwiczenia na kręgosłup piersiowy.

Dowiedz się więcej:

Chirurgia kręgosłupa

Najlepsi specjaliści od kręgosłupa w Warszawie Chirurgia kręgosłupa w FitMedica to kompleksowa usługa zdrowotna, która obejmuje specjalistyczne konsultacje,…

Artroskopia – badanie, wskazania, przygotowanie

Artroskopia – badanie, wskazania, przygotowanie Artroskopia jest małoinwazyjnym zabiegiem operacyjnym pozwalającym na ocenę stawów. Pozwala ona zmniejszyć pooperacyjne…

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa w Warszawie Chirurg zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób. Historia chirurgii sięga czasów starożytnych. Słowo pochodzi z…