Dobry dermatolog Warszawa​

Dobry dermatolog Warszawa​

Dermatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Poszukuje przyczyny chorób i opracowuje plan leczenia, dzięki któremu Pacjent pozbędzie się dolegliwości lub zmniejszy ich nasilenie. W Centrum Zdrowia FitMedica w Warszawie można się prywatnie umówić na wizytę do tego specjalisty.  Lekarz dermatolog konsultuje Pacjentów, u których wystąpiły  zmiany skórne o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, wirusowym i alergicznym oraz łagodne i złośliwe nowotwory skóry.

Znalezienie dobrego specjalisty to klucz do rozpoczęcia kompleksowej i skutecznej terapii. Pacjent powinien czuć się bezpiecznie i mieć przekonanie, że zalecane zabiegi mogą przynieść korzystny efekt. Przychodnia dermatologiczna w Centrum Zdrowia FitMedica to miejsce, gdzie Pacjenci znajdą fachową pomoc. Nasz dermatolog udzieli wszelkich niezbędnych informacji, zleci konieczne badania i wdroży odpowiednią terapię, a w razie konieczności skieruje Pacjenta do leczenia szpitalnego.

Kiedy najlepiej udać się do dermatologa?

Wizyta u dermatologa jest wskazana w przypadku pojawienia się nowych zmian skórnych (grudek, krostek, plam, narośli, owrzodzeń) , zwłaszcza gdy utrzymują się dłużej niż kilka dni, zwiększają swój rozmiar lub towarzyszą im inne dolegliwości. Warto zasięgnąć porady specjalisty w przypadku uporczywego swędzenia skóry, występowania znamion barwnikowych, przebarwień lub blizn. Konsultacja może się okazac pomocna w przypadku szybkiego przetłuszczania się włosów, ich utraty oraz przy skłonności do chorób łojotokowych, takich jak łojotokowe zapalenie skóry lub łupież łojotokowy. Przed prywatną wizytą u dermatologa warto przygotować listę kosmetyków stosowanych do pielęgnacji skóry oraz spis przyjmowanych leków, co może pomóc lekarzowi w postawieniu właściwego rozpoznania.

Dermatolog Warszawa​

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Dobry dermatolog Warszawa

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Jakie badania wykonuje dermatolog?

odczas pierwszej wizyty w naszej warszawskiej poradni lekarz ocenia niepokojące zmiany skórny gołym okiem. Przeprowadza ponadto dokładniejsze badanie za pomocą dermatoskopu, czyli urządzenia z wbudowaną lampką, które pozwala szczegółowo obejrzeć miejsce zmienione chorobowo. Działa ono na zasadzie lupy – powiększa wybrany kawałek skóry. To narzędzie wykorzystuje się głównie w przypadku zmian barwnikowych.

Jeśli specjalista wysuwa podejrzenie, że przyczyną zmian może być infekcja bakteryjna lub grzybicza, wówczas zleca pobranie wymazu ze skóry i badanie mikrobiologiczne. W przypadku dolegliwości o podłożu alergicznym lub hormonalnym kieruje pacjenta do właściwego specjalisty.

Jakie choroby są diagnozowanego przez dermatologa?

Zasób wiedzy lekarza tej specjalizacji wykracza poza problemy skóry i błon śluzowych i obejmuje różne aspekty alergologii, wenerologii, kosmetologii, chorób wewnętrznych oraz zakaźnych. Do chorób i symptomów, których diagnostyką i leczeniem zajmuje się dermatolog zalicza się m.in.: trądzik – m.in. różowaty, hormonalny, kosmetyczny, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry (AZS), pokrzywkę, łysienie, łupież, znamiona barwnikowe – pieprzyki, rumień, opryszczkę, liszaje, łuszczycę, bielactwo, wszawicę, świerzb, egzemę, grzybice, kurzajki, odleżyny, rozstępy, łysienie, pęcherzyce, boreliozę, nadmierną potliwość, fotodermatozy – uczulenie/nadwrażliwość na słońce, nowotwory skóry. Ponadto lekarz ten jest również specjalistą właściwym do tego, aby rozpoznać choroby, które przenoszone są drogą płciową. Zalicza się do nich np. kiłę, rzeżączkę, świerzb, HIV.

Dobry specjalista dla osób dorosłych i dzieci

Stan naszej skóry, włosów i paznokci uzależniony jest od wielu czynników. Właściwa diagnostyka pozwala ocenić, co jest przyczyną ich złej kondycji. Dlatego, jeśli tylko pojawiają się niepokojące zmiany skórne, lepiej nie zwlekać! Na prywatną wizytę w Fitmedica umawiamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dołożymy starań, żeby ustalić przyczynę problemów skórnych i wdrożyć prawidłowe leczenie.

Sprawdź również:

Dowiedz się więcej:

Sezon na słońce czas zacząć

Całą zimę marzymy o wylegiwaniu się w słońcu na wymarzonym urlopie. Kiedy w końcu dnia przybywa, słońce zaczyna…

Dobry dermatolog Warszawa​

Dobry dermatolog Warszawa​ Dermatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Poszukuje przyczyny chorób i…

Dermatolog dziecięcy

Dermatologia to dziedzina medycyny, która koncentruje się na leczeniu chorób skóry i niektórych chorób ogólnoustrojowych, m. in.: trądziku…