Dobry diabetolog Warszawa

Poradnia diabetologiczna w FitMedica konsultuje Pacjentów z cukrzycą, innymi zaburzeniami gospodarki węglowodanowej oraz otyłością. Zapraszamy osoby uprawiające sport, które chcą bezpiecznie i efektywnie trenować, pomimo choroby. Dokładamy wszelkich starań, aby naszym Pacjentom zagwarantować komfort leczenia i opiekę na najwyższym poziomie.

Zakres naszej poradni diabetologicznej w Warszawie

Skutecznie pomagamy w przypadkach nieprawidłowych wyników badań w zakresie gospodarki węglowodanowej, problemów z wyrównaniem cukrzycy, zwłaszcza w okresie okołooperacyjnym i rekonwalescencji po zabiegu lub w związku ze zmianą stylu życia. Oferujemy wsparcie specjalistów doświadczonych w pracy z pacjentami, którzy zgłaszają dodatkowo problemy kardiologiczne, neurologiczne i ortopedyczne.

 

Czy zajmuje się lekarz diabetolog?

Diabetologia jest dziedziną medycyny skoncentrowaną na diagnozowaniu i leczeniu nieprawidłowości w zakresie gospodarki węglowodanowej i zaburzeń metabolicznych. Dotyczy to przede wszystkim cukrzycy i stanów przedcukrzycowych oraz otyłości i zespołu metabolicznego. Lekarz diabetolog zajmuje się nie tylko terapią, ale także edukacją Pacjentów. Monitoruje również powikłania cukrzycy dotyczące innych narządów, np: serca i naczyń, nerek oraz oczu.

Z jakim objawami należy zgłosić się do poradni diabetologicznej?

Do poradni diabetologicznej należy się zgłosić, jeśli zaobserwują Państwo następujące objawy:

Wizytę w poradni należy także rozważyć, jeśli:

Diabetolog Warszawa​

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Dobry diabetolog Warszawa

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

W jaki sposób przygotować się do wizyty w poradni diabetologicznej?

Na wizytę w poradni diabetologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też kary informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz zapyta o nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną, przyjmowane leki i ich dawki oraz występowanie chorób metabolicznych w rodzinie. Poza tym pierwsza wizyta u diabetologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania. Na kontrolne spotkania Pacjent powinien przynieść dzienniczek pomiarów glikemii oraz aktualne wyniki zaleconych badań krwi i moczu.

Jak przebiega wizyta u diabetologa

Wizyta rozpoczyna się od zebrania wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakim zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolę na ustalenie przyczyny złego samopoczucia. Następnie diabetolog przeprowadzi badanie ogólnolekarskie i w razie potrzeby skieruje Pacjenta na wykonanie specjalistycznych badań laboratoryjnych, które potwierdzą rozpoznanie. Wśród tych badań specjalista diabetolog zleca najczęściej stężenie glukozy na czczo, poposiłkowy profil glikemii, test obciążenia glukozą, stężenie kreatyniny oraz badanie ogólne moczu. Okresowo diabetolog kieruje Pacjenta na konsultację do specjalistów innych poradni, np. kardiologa, nefrologa i okulisty, w celu monitorowania powikłań związanych z cukrzycą. Czasami potrzebna jest diagnostyka i leczenie w oddziale szpitalnym. Istotną częścią konsultacji diabetologicznej jest edukacja Pacjenta w zakresie zmiany stylu życia, prawidłowych nawyków dietetycznych, aktywności fizycznej, sposobów monitorowania glikemii oraz objawów ew. powikłań w zakresie innych narządów.