Dobry endokrynolog Warszawa​

Endokrynologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zaburzeniami gruczołów wydzielania wewnętrznego. Gruczoły te stanowią element układu endokrynnego, w skład którego wchodzi podwzgórze i przysadka mózgowa, będące częścią ośrodkowego układu nerwowego, tarczyca, przytarczyce, grasica, trzustka, nadnercza i gonady (jajniki i jądra). Gruczoły wydzielają do krwi hormony, które są swoistym przekaźnikiem informacji biologicznej w organizmie.

Hormony wywierają swoje działanie na komórki docelowe za pośrednictwem receptorów. W ten sposób przekazywany jest sygnał biologiczny o procesach kluczowych dla organizmu, m.in.: wzrostu i rozwoju psychofizycznego, metabolizmu białek, tłuszczów i weglowodanów, gospodarki wodno-elektrolitowej i wapniowo-fosforanowej, odporności immunologicznej, termoregulacji, płodności.

Jakie choroby leczy endokrynolog?

Lekarz tej specjalności zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń układu endokrynnego. Są to między innymi takie choroby lub dolegliwości jak: nadczynność i niedoczynność tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa), guzy tarczycy, nadczynność przytarczyc, tężyczka, niskorosłość, gigantyzm (akromegalia), choroba Cushinga, moczówka prosta, opóźnione lub przedwczesne dojrzewanie płciowe, hiperprolaktynemia, hirsutyzm, ginekomastia, zaburzenia miesiączkowania, menopauza, andropauza, niepłodność, cukrzyca, otyłość, osteoporoza, nadczynność i niedoczynność nadnerczy (zespół Cushinga, choroba Addisona, zespół Conna), guzy nadnerczy.

Endokrynolog Warszawa​

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Dobry endokrynolog Warszawa

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Z jakimi objawami warto zgłosić się do endokrynologa?

Spektrum objawów jest bardzo różnorodne i małospecyficzne a zależy od nadmiaru lub deficytu hormonów wydzielania wewnętrznego. Zdarza się, że przewlekłe zmęczenie, osłabienie i zmiany nastroju zrzucamy na karb przepracowania lub stresu, a mogą to być objawy choroby o podłożu endokrynologicznym. Jeśli zauważymy wahania masy ciała niezwiązane ze zmianą diety lub stylu życia, zmiany skórne, w tym trądzik, nadmierne wysuszenie lub przetłuszczanie się skóry, łysienie, nadmierne owłosienie, mlekotok, nieregularne miesiączki itp. rozważmy konsultację z dobrym specjalistą endokrynologiem.

Wizyta prywatna w naszej przychodni.

W centrum medycznym FitMedica w Warszawie można zasięgnąć porady specjalistycznej. Nasz zespół tworzą ludzie o wszechstronnej wiedzy i długoletnim doświadczeniu w pracy klinicznej, jako asystenci, adiunkci, ordynatorzy oddziałów lub kierownicy klinik. Staramy się, aby każda wizyta w naszej przychodni przebiegała w miłej i profesjonalnej atmosferze. Pomocą Państwu służą również pracownicy administracji. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub elektronicznego z naszą placówką.

Dowiedz się więcej:

Wole (powiększenie tarczycy)

Wole tarczycy Wole tarczycy jest widocznym zgrubieniem szyi będącym efektem nieprawidłowej pracy gruczołu. Przypadłość ta nie zawsze jest…

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy Nadczynność tarczycy to zespół objawów, które świadczą o nieprawidłowej pracy gruczołu tarczowego. Zaburzenie to związane jest…

Dobry endokrynolog Warszawa​

Endokrynologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zaburzeniami gruczołów wydzielania wewnętrznego. Gruczoły te stanowią element układu endokrynnego, w…