Dobry fizjoterapeuta Warszawa​

Sport, choć jak najbardziej zalecany dla wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do jego uprawiania, może również stanowić niemałe obciążenie dla organizmu. Szczególnie jeśli jest uprawiany zawodowo. Dlatego też ważne jest odpowiedzialne podejście do aktywności fizycznej. Obciążanie organizmu, szczególnie przy intensywnym wysiłku, może skutkować mniej lub bardziej poważnymi kontuzjami. Stąd też istotne jest, by sportowiec, który odniósł w czasie treningu czy zawodów dotkliwy uraz otrzymał fachowa pomoc. Tę zaś może zagwarantować profesjonalny fizjoterapeuta sportowy.

W przychodni FitMedica w Warszawie znajdziecie Państwo specjalistyczną opiekę fizjoterapeutyczną, dzięki której organizm szybciej się zregeneruje, a dolegliwości związane z kontuzją będą mniej uporczywe. Gwarantujemy, że wśród osób pracujących w naszej przychodni są profesjonalni fizjoterapeuci, którzy pomogą uśmierzyć ból, a także powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje?

Specjalista, jakim jest fizjoterapeuta sportowy to osoba z wyższym wykształceniem i szeroką wiedzą z zakresu medycyny, w tym anatomii, fizjologii, biomechaniki, biofizyki, ortopedii i innych dziedzin. Posiada zatem niezbędne informacje o funkcjonowaniu mięśni, stawów, jak i całego ciała człowieka i wie, jakie należy fachowo postępować z pacjentem po kontuzji w obrębie narządu ruchu.

Stąd też fizjoterapeuci sportowi zajmują się takimi problemami, jak:

  • bóle stawów i mięśni,
  • stany zapalne tkanek miękkich (jak np. przyczepów więzadłowych lub ścięgnistych),
  • rwa kulszowa i barkowa,
  • stan po uszkodzeniu stawu skokowego,
  • zerwanie więzadeł w kolanie,
  • bóle kręgosłupa (także pojawiające się w wyniku przepukliny dyskowej),
  • naderwanie lub naciągnięcie mięśni i ścięgien,
  • wady postawy.

Ponadto fizjoterapeuci wykonują również masaże, zarówno przygotowujące do treningu lub zawodów, między i powysiłkowe, a także kondycyjne, pomagającym utrzymać ciało w odpowiedniej sprawności.

Świadomy swojej roli dla pacjenta fizjoterapeuta pomaga nie tylko z problemami natury fizycznej, ale też psychicznej. Każda kontuzja stanowi bowiem poważne obciążenie dla psychiki. Stąd też, przez kolejne sesje, rozmowy, masaże i sukcesywną realizację przygotowanych programów rehabilitacji, fizjoterapeuci sportowi pomagają wrócić pacjentom do zdrowia fizycznego i psychicznego.

Fizjoterapeuta Warszawa​

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Dobry fizjoterapeuta Warszawa

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Dlaczego fizjoterapia w sporcie jest ważna?

Osoby zajmujące się sportem, nawet amatorsko, są narażone na różne kontuzje. Złamania, zwichnięcia, zerwanie więzadeł czy mięśni bynajmniej nie należą do rzadkości, a mogą pojawić się nawet w czasie mniejszego wysiłku. Zdecydowanie bardziej narażeni na kontuzje są sportowcy zawodowi, dla których szybki powrót do zdrowia i pełnej sprawności ruchowej jest najważniejszy.

Jeśli potrzebny jest Państwu w Warszawie dobry fizjoterapeuta sportowy, dzięki któremu szybko wrócicie do zdrowia, to zapewniamy, że w przychodni FitMedica znajdziecie wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki nim przebyte kontuzje staną się jedynie przykrym wspomnieniem.

Sprawdź również: