ECHO serca dziecka w FitMedica Warszawa

echo serca u dzieci

Badanie ECHO serca jest wykonywane w celu oceny budowy i funkcji serca. Do uzyskania obrazu aparat ECHO wykorzystuje fale dźwiękowe. Jest to badanie nieinwazyjne, niebolesne i trwa ok. 30 minut. Echo serca dziecka jest jednym z badań diagnostycznych, jakie oferujemy w naszym centrum medycznym w Warszawie.

Jak wygląda badanie?

W trakcie badania pacjent pozostaje w pozycji leżącej. Na skórę badanej okolicy nakładany jest żel, a następnie za pomocą sondy przyłożonej na powierzchni klatki piersiowej, uwidocznione zostają struktury serca i jego działanie. Sonda wysyła w kierunku serca wiązkę fal dźwiękowych, które po odbiciu wracają do niej i trafiają do komputera, gdzie są przekształcane na obraz widoczny na monitorze.

 

Kiedy najczęściej wykonujemy badanie ECHO?

ECHO serca dziecka jest zalecane, jeśli występują objawy, takie jak:

  • szmery sercowe,
  • duszność,
  • omdlenia,
  • bóle w klatce piersiowej,
  • w przypadku niektórych rodzajów arytmii,
  • niewłaściwy przyrost masy ciała.

Zdarza się, że pacjenci są kierowani do pracowni ECHO po stwierdzeniu nieprawidłowych wyników innych badań (np. EKG).

Badanie echokardiograficzne u dziecka jest pomocne w diagnostyce różnych chorób, między innymi niewydolności serca, wad wrodzonych, nabytych czy nadciśnienia tętniczego. Są też badania echo planowane okresowo do monitorowania przebiegu choroby lub w celu oceny skuteczności leczenia farmakologicznego i operacyjnego. Badanie echa serca u dziecka wykonujemy również na zlecenie lekarzy sportowych.

Jak się przygotować do badania?

Badanie echokardiograficzne u dziecka w naszej przychodni w Warszawie nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Dobrze, jeśli noworodki i niemowlęta są wypoczęte. Warto przynieść ze sobą ulubioną zabawkę lub przytulankę dziecka i dodatkową porcję jedzenia i picia. U naszych najmłodszych pacjentów staramy się nie wykonywać badania bezpośrednio po posiłku, żeby nie spowodować cofnięcia się treści pokarmowej.

Zachęcamy Państwa, aby starszym dzieciom opowiedzieć lub pokazać, jak wygląda badanie.

Czym dysponuje pracownia ECHO w przychodni FitMedica?

W naszej przychodni na terenie Warszawy badania są wykonywane na najnowszym modelu aparatu USG firmy General Electrics. Logiq P9 jest nowoczesną platformą ultrasonograficzną, która dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym i rozbudowanemu oprogramowaniu zapewnia znakomitą jakość obrazu. Do badań pediatrycznych wykorzystujemy specjalnie dedykowaną do tego celu sondę.

Ile kosztuje badanie ECHO serca dziecka ? – cena

W naszej pracowni ECHO serca dziecka kosztuje 230 zł, które wykonuje lekarz w asyście technika elektroradiologii. Usprawnia to przebieg samego badania i stanowi dodatkowe wsparcie dla Rodziców, jeśli dziecko jest niespokojne.

Zachęcamy gorąco Rodziców do skorzystania z dodatkowej konsultacji kardiologicznej w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i uzyskania zaleceń co do dalszego postępowania. Wizyta lekarska może być zaplanowana tego samego dnia i obejmuje kompleksową ocenę stanu zdrowia dziecka.

Konsultacja kardiologa dziecięcego wraz z badaniem echo serca kosztuje 350 zł.

W naszej przychodni w Warszawie wykonujemy również u dzieci spoczynkowe badanie EKG oraz umożliwiamy przeprowadzenie całodobowej rejestracji holterowskiej EKG.

Dowiedz się więcej:

Ambulatoryjny pomiar ciśnienia tętniczego (abpm, holter ciśnieniowy)

W naszej przychodni oferujemy Państwu możliwość wykonania całodobowej, ambulatoryjnej rejestracji ciśnienia tętniczego.  Dysponujemy nowym, lekkim i cichym aparatem…

Niewydolność serca

Niewydolność serca Niewydolność serca jest zespołem objawów, który spowodowany jest uszkodzeniem mięśnia sercowego. Jest to poważne schorzenie, którego…

Holter EKG Warszawa

Rejestrator holterowski EKG to niewielkie urządzenie, które pozwala na zapis rytmu serca w czasie codziennej aktywności oraz w…