Fala uderzeniowa

Przełom w leczeniu  bólu i przywracaniu mobilności.

Badania kliniczne wykazują wskaźnik skuteczności  powyżej 75%. Podczas terapii  falą uderzeniową ( Shockwave) –  fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości oddziałuje na  tkanki ciała. To prowadzi do kaskady korzystnych efektów, takich jak:

–  neowaskularyzacja – tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
–  zniesienie przewlekłego  stanu zapalnego,
–  stymulacja kolagenu,
–  rozpuszczanie złogów wapnia .

Stymulacja tych mechanizmów biologicznych tworzy optymalne warunki gojenia. Obszar chorobowo zmieniony  wraca do normy, funkcjonalność zostaje przywrócona i ból ustępuje.

Fala uderzeniowa to nieinwazyjne rozwiązanie dla przewlekłego bólu w barku, pleców, pięty, kolana lub łokcia.

Terapia falą uderzeniową jest dobrze  zbadana. Jest skuteczną metodą leczenia  w przewlekłych procesach zapalnych  ( trwających   ponad 3 miesiące) , które są  odporne na inne metody   terapii. Należą do nich: stany zapalne  rozścięgna  podeszwowego, ścięgna Achillesa , zapalenie nadkłykcia kości ramiennej ( łokieć golfisty i tenisisty), zapalenie ścięgien rzepki (kolano skoczka) i zwapnienie ścięgien  rotatorów ramienia.

Zazwyczaj  wymagane są  trzy zabiegi, rozstawione raz w tygodniu. Wiele osób może  zacząć odczuwać ulgę już w trakcie terapii , jednak gojenie następuje w ciągu kolejnych 12 tygodni, a najlepsze efekty są odczuwalne po tym okresie czasu. Czasami zdarza się, w uporczywych dolegliwościach, że stan pacjenta  wymaga sesji czwartej  lub piątej  w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

 Najważniejszym elementem każdego planu leczenia jest to, że opiera się na dokładnej ocenie i diagnozie pacjenta. Najważniejsze jest zastosowanie  odpowiedniego  leczenia w każdym  etapie schorzenia, w odpowiednim czasie. Terapia falą uderzeniową  może być sposobem na pozbycie się przewlekłego bólu … ale  może  też nie być. Pozwól nam pomóc dokonać świadomego wyboru.

Skorzystaj z konsultacji u lekarza ortopedy lub z bezpłatnej konsultacji u fizjoterapeuty .

Po prostu zadzwoń dziś i umów sie na wizytę !

Dowiedz się więcej:

Ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa Bóle kręgosłupa – jak sobie pomóc? Bóle kręgosłupa to powszechna dolegliwość naszych czasów. Uskarżają się na…

Lordoza szyjna – jej fizjologia, zaburzenia i sposoby postępowania

Lordoza szyjna – jej fizjologia, zaburzenia i sposoby postępowania Kręgosłup człowieka składa się z  kręgów, które tworzą odcinki.…

Zespół zamrożonego barku

Zespół zamrożonego barku Zamrożony bark (nazywany również jako zespół zamrożonego barku) to bolesna dolegliwość tego stawu, która uniemożliwia…