Fala uderzeniowa

Przełom w leczeniu  bólu i przywracaniu mobilności.

Badania kliniczne wykazują wskaźnik skuteczności  powyżej 75%. Podczas terapii  falą uderzeniową ( Shockwave) –  fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości oddziałuje na  tkanki ciała. To prowadzi do kaskady korzystnych efektów, takich jak:

–  neowaskularyzacja – tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
–  zniesienie przewlekłego  stanu zapalnego,
–  stymulacja kolagenu,
–  rozpuszczanie złogów wapnia .

Stymulacja tych mechanizmów biologicznych tworzy optymalne warunki gojenia. Obszar chorobowo zmieniony  wraca do normy, funkcjonalność zostaje przywrócona i ból ustępuje.

Fala uderzeniowa to nieinwazyjne rozwiązanie dla przewlekłego bólu w barku, pleców, pięty, kolana lub łokcia.

Terapia falą uderzeniową jest dobrze  zbadana. Jest skuteczną metodą leczenia  w przewlekłych procesach zapalnych  ( trwających   ponad 3 miesiące) , które są  odporne na inne metody   terapii. Należą do nich: stany zapalne  rozścięgna  podeszwowego, ścięgna Achillesa , zapalenie nadkłykcia kości ramiennej ( łokieć golfisty i tenisisty), zapalenie ścięgien rzepki (kolano skoczka) i zwapnienie ścięgien  rotatorów ramienia.

Zazwyczaj  wymagane są  trzy zabiegi, rozstawione raz w tygodniu. Wiele osób może  zacząć odczuwać ulgę już w trakcie terapii , jednak gojenie następuje w ciągu kolejnych 12 tygodni, a najlepsze efekty są odczuwalne po tym okresie czasu. Czasami zdarza się, w uporczywych dolegliwościach, że stan pacjenta  wymaga sesji czwartej  lub piątej  w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

 Najważniejszym elementem każdego planu leczenia jest to, że opiera się na dokładnej ocenie i diagnozie pacjenta. Najważniejsze jest zastosowanie  odpowiedniego  leczenia w każdym  etapie schorzenia, w odpowiednim czasie. Terapia falą uderzeniową  może być sposobem na pozbycie się przewlekłego bólu … ale  może  też nie być. Pozwól nam pomóc dokonać świadomego wyboru.

Skorzystaj z konsultacji u lekarza ortopedy lub z bezpłatnej konsultacji u fizjoterapeuty .

Po prostu zadzwoń dziś i umów sie na wizytę !

Dowiedz się więcej:

Zespół zamrożonego barku

Zespół zamrożonego barku Zamrożony bark (nazywany również jako zespół zamrożonego barku) to bolesna dolegliwość tego stawu, która uniemożliwia…

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka Definicja zespołu cieśni nadgarstka: Jest to grupa objawów, takich jak drętwienie, mrowienie oraz osłabienie siły…

Dobry fizjoterapeuta Warszawa​

Sport, choć jak najbardziej zalecany dla wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań do jego uprawiania, może również stanowić niemałe…