Fala uderzeniowa Warszawa

Przełom w leczeniu  bólu i przywracaniu mobilności za pomocą fali uderzeniowej w Warszawie!

Badania kliniczne wykazują wskaźnik skuteczności  powyżej 75%. Podczas terapii falą uderzeniową ( Shockwave) –  fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości oddziałuje na uszkodzone tkanki w ciele.

To prowadzi do kaskady korzystnych efektów, takich jak:

  • neowaskularyzacja – tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
  • zniesienie przewlekłego  stanu zapalnego,
  • stymulacja kolagenu,
  • rozpuszczanie złogów wapnia .

Stymulacja tych mechanizmów biologicznych tworzy optymalne warunki gojenia. Obszar chorobowo zmieniony  wraca do normy, funkcjonalność zostaje przywrócona i ból ustępuje.

Fala uderzeniowa przeprowadzana w naszej Warszawskiej przychodni, to nieinwazyjne rozwiązanie dla przewlekłego bólu w barku, pleców, pięty, kolana lub łokcia.

Na jakie schorzenia pomaga fala uderzeniowa?

Terapia falą uderzeniową Warszawa

Terapia falą uderzeniową jest dobrze zbadana. Jest skuteczną metodą leczenia  w przewlekłych procesach zapalnych  (trwających   ponad 3 miesiące), które są odporne na inne metody terapii.

Należą do nich:

  • stany zapalne rozścięgna podeszwowego,
  • ścięgna Achillesa,
  • zespól cieśni nadgarstka,
  • kolano biegacza (zespół pasma biodrowo-piszczelowego),
  • zapalenie nadkłykcia kości ramiennej ( łokieć golfisty i tenisisty),
  • zapalenie ścięgien rzepki (kolano skoczka) i zwapnienie ścięgien  rotatorów ramienia.

W terapii falą uderzeniową zazwyczaj wymagane są trzy zabiegi, rozstawione raz w tygodniu. Wiele osób może  zacząć odczuwać ulgę już w trakcie terapii, jednak gojenie następuje w ciągu kolejnych 12 tygodni, a najlepsze efekty są odczuwalne po tym okresie czasu.

Czasami zdarza się, że w uporczywych dolegliwościach, stan pacjenta wymaga się przeprowadzenia sesji czwartej lub piątej w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Najważniejszym elementem każdego planu leczenia jest to, że opiera się na dokładnej ocenie i diagnozie pacjenta. Najważniejsze jest zastosowanie  odpowiedniego  leczenia w każdym  etapie schorzenia, w odpowiednim czasie. Terapia falą uderzeniową  może być sposobem na pozbycie się przewlekłego bólu … ale  może  też nie być. Pozwól nam pomóc dokonać świadomego wyboru.

Fala uderzeniowa Warszawa cena

Cena zabiegu fali uderzeniowej w Warszawie rozpoczyna się już od 50 zł, cena terapii falą uderzeniową w dużej mierze zależy od wymaganej ilości przeprowadzonych sesji oraz miejsca, które zostanie poddane leczeniu.

Skorzystaj z konsultacji u lekarza ortopedy lub z bezpłatnej konsultacji u fizjoterapeuty.

Po prostu zadzwoń dziś i umów się na wizytę !

Dowiedz się więcej:

Kolano biegacza

Kolano biegacza Bieganie – to ostatnio najbardziej popularna forma aerobowego wysiłku. Obserwujemy Warszawskie ulice i widzimy wielu miłośników…

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa to szybka, bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna terapia, która ma na celu przywrócenie pełnej sprawności po…

Zapalenie gęsiej stopy

Zapalenie gęsiej stopy Zapalenie gęsiej stopy – a co takiego? Problem związany ze stanem zapalnym owej struktury dotyka…