Fala uderzeniowa Warszawa

Fale uderzeniowe – leczenie w Warszawie

Badania kliniczne wykazują wskaźnik skuteczności  powyżej 75%. Podczas terapii falą uderzeniową ( Shockwave) –  fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości oddziałuje na uszkodzone tkanki w ciele.

To prowadzi do kaskady korzystnych efektów, takich jak:

  • neowaskularyzacja – tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
  • zniesienie przewlekłego  stanu zapalnego,
  • stymulacja kolagenu,
  • rozpuszczanie złogów wapnia .

Stymulacja tych mechanizmów biologicznych tworzy optymalne warunki gojenia. Obszar chorobowo zmieniony  wraca do normy, funkcjonalność zostaje przywrócona i ból ustępuje.

Fala uderzeniowa przeprowadzana w naszej Warszawskiej przychodni, to nieinwazyjne rozwiązanie dla przewlekłego bólu w barku, pleców, pięty, kolana lub łokcia.

Na jakie schorzenia pomaga fala uderzeniowa?

Terapia falami uderzeniowymi Warszawa

Terapia falą uderzeniową jest dobrze zbadana. Jest skuteczną metodą leczenia  w przewlekłych procesach zapalnych  (trwających   ponad 3 miesiące), które są odporne na inne metody terapii.

Należą do nich:

  • stany zapalne rozścięgna podeszwowego,
  • ścięgna Achillesa,
  • zespól cieśni nadgarstka,
  • kolano biegacza (zespół pasma biodrowo-piszczelowego),
  • zapalenie nadkłykcia kości ramiennej ( łokieć golfisty i tenisisty),
  • zapalenie ścięgien rzepki (kolano skoczka) i zwapnienie ścięgien  rotatorów ramienia.

Rehabilitacja – fala uderzeniowa w Warszawie

W terapii falą uderzeniową zazwyczaj wymagane są trzy zabiegi, rozstawione raz w tygodniu. Wiele osób może  zacząć odczuwać ulgę już w trakcie terapii, jednak gojenie następuje w ciągu kolejnych 12 tygodni, a najlepsze efekty są odczuwalne po tym okresie czasu.

Czasami zdarza się, że w uporczywych dolegliwościach, stan pacjenta wymaga się przeprowadzenia sesji czwartej lub piątej w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Najważniejszym elementem każdego planu leczenia jest to, że opiera się na dokładnej ocenie i diagnozie pacjenta. Najważniejsze jest zastosowanie  odpowiedniego  leczenia w każdym  etapie schorzenia, w odpowiednim czasie. Terapia falą uderzeniową  może być sposobem na pozbycie się przewlekłego bólu … ale  może  też nie być. Pozwól nam pomóc dokonać świadomego wyboru.

Fala uderzeniowa na kolano

Fala uderzeniowa jest wykorzystywana przy różnego rodzaju urazach stawu kolanowego oraz tkanek go otaczających. Gdy w wyniku zbyt mocnego obciążenia kolana dochodzi do uszkodzenia więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka), leczenie przy wykorzystaniu fali uderzeniowej przyspiesza powrót do zdrowia, korzystnie oddziałując na spadek napięcia tkankowego.

Falę uderzeniową na kolano wykorzystuje się również przy dolegliwości zwanej kolanem biegacza. U pacjentów z tym schorzeniem dochodzi do przeciążenia, a następnie uszkodzenia pasma biodrowo-piszczelowego, które znajduje się między mięśniem napinaczem powięzi szerokiej i mięśniem pośladkowym a kością piszczelową. Choroby te najczęściej dotyczą sportowców, a zastosowanie fali uderzeniowej w leczeniu minimalizuje ryzyko przejścia urazu w stan przewlekły i pozwala wrócić do pełnego zdrowia.

Leczenie ostrogi piętowej falą uderzeniową – Warszawa

Osoby aktywne fizycznie, pracujące w pozycji siedzącej, starsze, a także zmagające się ze zmianami zwyrodnieniowo-przeciążeniowymi są bardziej narażone na powstanie ostrogi piętowej. To schorzenie, które częściowo uniemożliwia stanie i chodzenie w wyniku odkładania się złogów wapnia w pięcie w wyniku zbyt silnego rozciągania więzadła stopy. Do najskuteczniejszych metod nieinwazyjnych wykorzystywanych w zwalczaniu ostrogi piętowej należy fala uderzeniowa. Dzięki zabiegowi dolegliwości bólowe ustępują, a tkanki cechuje szybsza regeneracja. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby pacjenci mogli odczuć satysfakcjonującą poprawę.

Leczenie falą uderzeniową – opinie

Wpływ na ogólną skuteczność zabiegu ma liczba wykonanych serii i rodzaj urazu występującego u pacjenta. Nie mniej zastosowanie fali uderzeniowej cechuje się skutecznością na poziomie 80%, co stanowi bardzo wysoki wynik dla nieinwazyjnego zabiegu. Fala uderzeniowa działa miejscowo, przyczyniając się do aktywacji procesów regeneracyjnych w miejscu wystąpienia schorzenia. Dodatkowym atutem poddania się zabiegowi jest zmniejszenie napięcia mięśni, hamowanie skurczów oraz niszczenie struktur odpowiedzialnych za dolegliwości bólowe, dzięki czemu pacjent już po wykonaniu serii trzech zabiegów odczuwa dużą ulgę.

Fala uderzeniowa Warszawa cena

Cena zabiegu fali uderzeniowej w Warszawie rozpoczyna się już od 50 zł, cena terapii falą uderzeniową w dużej mierze zależy od wymaganej ilości przeprowadzonych sesji oraz miejsca, które zostanie poddane leczeniu.

Skorzystaj z konsultacji u lekarza ortopedy lub z bezpłatnej konsultacji u fizjoterapeuty.

Po prostu zadzwoń dziś i umów się na wizytę !

Dowiedz się więcej:

Rehabilitacja dzieci w Warszawie – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wady postawy u dzieci są bardzo często spotykane. Płaskostopie, odstające łopatki, niesymetryczne ustawienie barków, okrągłe…

Ból głowy a schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Ból głowy a schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego Nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchwowego mogą powodować ból głowy za…

Masaż i rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Według badań bóle kręgosłupa dotyczą nawet 80% dorosłych osób w krajach rozwiniętych. Szacuje się, że są drugim co…