Jak postępować w szczególnie skomplikowanych złamaniach kończyn?

Na ten temat dyskutowali specjaliści w trakcie międzynarodowych warsztatów TEACH 6th European Trauma& Extremities Academic Courses for Healthcare. Uczestnikami spotkania byli dr Rafał Kamiński i dr Maciej Makowski.

Złamania kości kończyn wymagają długiego okresy rekonwalescencji, co jest związane z koniecznością wytworzenia zrostu kostnego. Okres powrotu funkcji kończyny trwa nawet kilka miesięcy, a przebudowa kości zajmuje około 2 lat. Zespolenia operacyjne złamań za pomocą implantów są powszechnie stosowaną metodą leczenia. 

Zapewniają skuteczną stabilizację złamania do czasu uzyskania zrostu kostnego. Pozwalają na anatomiczne ustawienie odłamów kostnych, dzięki czemu możliwa jest wczesna rehabilitacja ruchowa. W większości przypadków nie ma potrzeby unieruchomienia kończyny w opatrunku gipsowym, co zmniejsza ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych. Najczęściej po zakończeniu leczenia metalowy implant jest usuwany. Może jednak pozostać, jeśli jest dobrze tolerowany przez Pacjenta. Dzięki temu w niektórych sytuacjach udaje się uniknąć kolejnej operacji.

Dowiedz się więcej:

Terapia manualna w walce z bólem.

Z dumą informujemy, że nasz pracownik Pan mgr fizjoterpii Marcin Szumanski ukończył kolejny kurs dotyczący terpii manualnej oraz…

Nowy specjalista neurochirurg w zespole FitMedica!

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu FitMedica dołączył specjalista neurochirurg dr Kacper Kostyra.

Konferencja ortopedyczna PTOiTr 2019

W dniach 12-14 września odbyła się najważniejsza konferencja ortopedyczna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.