Jak postępować w szczególnie skomplikowanych złamaniach kończyn?

Na ten temat dyskutowali specjaliści w trakcie międzynarodowych warsztatów TEACH 6th European Trauma& Extremities Academic Courses for Healthcare. Uczestnikami spotkania byli dr Rafał Kamiński i dr Maciej Makowski.

Złamania kości kończyn wymagają długiego okresy rekonwalescencji, co jest związane z koniecznością wytworzenia zrostu kostnego. Okres powrotu funkcji kończyny trwa nawet kilka miesięcy, a przebudowa kości zajmuje około 2 lat. Zespolenia operacyjne złamań za pomocą implantów są powszechnie stosowaną metodą leczenia. 

Zapewniają skuteczną stabilizację złamania do czasu uzyskania zrostu kostnego. Pozwalają na anatomiczne ustawienie odłamów kostnych, dzięki czemu możliwa jest wczesna rehabilitacja ruchowa. W większości przypadków nie ma potrzeby unieruchomienia kończyny w opatrunku gipsowym, co zmniejsza ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych. Najczęściej po zakończeniu leczenia metalowy implant jest usuwany. Może jednak pozostać, jeśli jest dobrze tolerowany przez Pacjenta. Dzięki temu w niektórych sytuacjach udaje się uniknąć kolejnej operacji.

Dowiedz się więcej:

FitMedica partnerem medycznym AP Radość

Z przyjemnością informujemy, że FitMedica-Specjalistyczne Centrum Zdrowia nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Akademia Piłkarska Radość.

Revision Masters Meeting Knee – Amsterdam 2018

Miło nam poinformować o uczestnictwie dr Rafała Kamińskiego w międzynarodowych warsztatach poświęconych operacjom rewizyjnym kolana.

Leczenie urazów w ortopedii

Jak skutecznie leczyć urazy kończyn dolnych? – na ten temat dyskutowali specjaliści z największych polskich ośrodków chirurgii urazowo-ortopedycznej.…