Kardiolog dziecięcy

W poradni kardiologicznej dla dzieci oferujemy diagnostykę i leczenie Pacjentów w wieku od 0 do 18 lat. Wykwalifikowana kadra medyczna oraz przyjazna atmosfera w czasie wizyty pozwalają pozbyć się stresu, który często towarzyszy dzieciom w kontakcie z personelem medycznym. W naszej poradni można wykonać badanie:

Czym zajmuje się specjalista kardiologii dziecięcej?

Nasza poradnia mieszcząca się na terenie Warszawy opiekuje się Pacjentami:


Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni kardiologii dziecięcej?

Do wizyty u lekarza specjalisty powinno skłonić nas wystąpienie objawów takich jak:

  • brak tchu podczas płaczu,
  • trudności w ssaniu, wydłużający się czas karmienia i zmęczenie po nim,
  • słaby przyrost wagi,
  • pocenie i bladość skóry lub sinica,
  • zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego,
  • bóle w klatce piersiowej,
  • omdlenia lub utraty przytomności,
  • duszność i obrzęki obwodowe.
  •  

Pamiętajmy również, że wystąpienie niektórych objawów, zwłaszcza u najmłodszych pacjentów nie zawsze jest powodem do paniki, maluchom zdarzają się również dni gorszego samopoczucia.

Wizytę w naszej warszawskiej poradni może również zalecić lekarz pediatra, który w trakcie osłuchiwania klatki piersiowej stwierdzi obecność szmeru nad sercem.

Kardiolog dziecięcy – Jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u lekarza czasem generuje stres u nieco starszych dzieci. Zachęcamy Rodziców do wcześniejszego przygotowania swojej pociechy. Warto dokładnie opowiedzieć dziecku, czym zajmuje się kardiolog, jak będzie wyglądało samo badanie i przede wszystkim, jaki jest jego cel. W naszej warszawskiej poradni pracują oczywiście lekarze, którzy mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów.

Sprawne przeprowadzenie badania lekarskiego na pewno zmniejszy stres, a więc dobrym pomysłem jest ubranie dziecka w odzież, którą bez kłopotu można zdjąć. Najlepiej sprawdzają się ubrania rozpinane, luźne spodnie, getry.

Oczywiście proszę nie zapomnieć o zabraniu dokumentów. Przed wizytą u naszego lekarza w Warszawie należy przygotować książeczkę zdrowia dziecka oraz dotychczasową dokumentację medyczną, w tym informacje o odbytych wizytach i wyniki badań diagnostycznych.

Przebieg wizyty u lekarza specjalisty

W każdym przypadku doświadczony kardiolog dziecięcy rozpoczyna konsultację od rozmowy z rodzicem, przeprowadzając wywiad. Bardzo ważne jest więc, aby na tym etapie przekazać lekarzowi wszystkie informacje związane z dolegliwością, w tym dotyczące podobnych problemów u osób z najbliższej rodziny (genetyczne predyspozycje).

Oczywiście każdy rodzic na pewno będzie miał wiele pytań związanych ze stanem zdrowia swojej pociechy. Nasi lekarze z warszawskiej poradni FitMedica są na to przygotowani i zawsze udzielą szczegółowych wyjaśnień.

Po zebraniu wywiadu lekarz przeprowadza badanie ogólnolekarskie i może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak: EKG, ECHO lub Holter.

Dowiedz się więcej:

Nadciśnienie tętnicze nr 2

Nadciśnienie tętnicze – objawy, przyczyny i leczenie Nadciśnienie jest przypadłością, która dosięga co trzeciego dorosłego Polaka. Wiele osób…

Jak przebiega wizyta w poradni kardiologicznej?

Prowadzona przez FitMedica poradnia kardiologiczna w Warszawie gwarantuje profesjonalną diagnostykę i pomoc w leczeniu chorób serca i układu naczyniowego. Nasi…

Angioplastyka wieńcowa – powikłania, ryzyko, wyniki, wskazania do zabiegu

Angioplastyka wieńcowa Angioplastyka wieńcowa jest zabiegiem, który polega na poszerzeniu lub udrażnianiu tętnic wieńcowych. Na czym polega angioplastyka?…