Kardiolog dziecięcy

W poradni kardiologicznej dla dzieci oferujemy diagnostykę i leczenie Pacjentów w wieku od 0 do 18 lat. Wykwalifikowana kadra medyczna oraz przyjazna atmosfera w czasie wizyty pozwalają pozbyć się stresu, który często towarzyszy dzieciom w kontakcie z personelem medycznym. W naszej poradni można wykonać badanie:

Czym zajmuje się specjalista kardiologii dziecięcej?

Nasza poradnia mieszcząca się na terenie Warszawy opiekuje się Pacjentami:


Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni kardiologii dziecięcej?

Do wizyty u lekarza specjalisty powinno skłonić nas wystąpienie objawów takich jak:

  • brak tchu podczas płaczu,
  • trudności w ssaniu, wydłużający się czas karmienia i zmęczenie po nim,
  • słaby przyrost wagi,
  • pocenie i bladość skóry lub sinica,
  • zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego,
  • bóle w klatce piersiowej,
  • omdlenia lub utraty przytomności,
  • duszność i obrzęki obwodowe.
  •  

Pamiętajmy również, że wystąpienie niektórych objawów, zwłaszcza u najmłodszych pacjentów nie zawsze jest powodem do paniki, maluchom zdarzają się również dni gorszego samopoczucia.

Wizytę w naszej warszawskiej poradni może również zalecić lekarz pediatra, który w trakcie osłuchiwania klatki piersiowej stwierdzi obecność szmeru nad sercem.

Kardiolog dziecięcy – Jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u lekarza czasem generuje stres u nieco starszych dzieci. Zachęcamy Rodziców do wcześniejszego przygotowania swojej pociechy. Warto dokładnie opowiedzieć dziecku, czym zajmuje się kardiolog, jak będzie wyglądało samo badanie i przede wszystkim, jaki jest jego cel. W naszej warszawskiej poradni pracują oczywiście lekarze, którzy mają bardzo dobre podejście do małych pacjentów.

Sprawne przeprowadzenie badania lekarskiego na pewno zmniejszy stres, a więc dobrym pomysłem jest ubranie dziecka w odzież, którą bez kłopotu można zdjąć. Najlepiej sprawdzają się ubrania rozpinane, luźne spodnie, getry.

Oczywiście proszę nie zapomnieć o zabraniu dokumentów. Przed wizytą u naszego lekarza w Warszawie należy przygotować książeczkę zdrowia dziecka oraz dotychczasową dokumentację medyczną, w tym informacje o odbytych wizytach i wyniki badań diagnostycznych.

Przebieg wizyty u lekarza specjalisty

W każdym przypadku doświadczony kardiolog dziecięcy rozpoczyna konsultację od rozmowy z rodzicem, przeprowadzając wywiad. Bardzo ważne jest więc, aby na tym etapie przekazać lekarzowi wszystkie informacje związane z dolegliwością, w tym dotyczące podobnych problemów u osób z najbliższej rodziny (genetyczne predyspozycje).

Oczywiście każdy rodzic na pewno będzie miał wiele pytań związanych ze stanem zdrowia swojej pociechy. Nasi lekarze z warszawskiej poradni FitMedica są na to przygotowani i zawsze udzielą szczegółowych wyjaśnień.

Po zebraniu wywiadu lekarz przeprowadza badanie ogólnolekarskie i może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak: EKG, ECHO lub Holter.

Dowiedz się więcej:

Ambulatoryjny pomiar ciśnienia tętniczego (abpm, holter ciśnieniowy)

W naszej przychodni oferujemy Państwu możliwość wykonania całodobowej, ambulatoryjnej rejestracji ciśnienia tętniczego.  Dysponujemy nowym, lekkim i cichym aparatem…

Niewydolność serca

Niewydolność serca Niewydolność serca jest zespołem objawów, który spowodowany jest uszkodzeniem mięśnia sercowego. Jest to poważne schorzenie, którego…

Holter EKG Warszawa

Rejestrator holterowski EKG to niewielkie urządzenie, które pozwala na zapis rytmu serca w czasie codziennej aktywności oraz w…