Neurolog dziecięcy

Poradnia neurologiczna dla dzieci w FitMedica oferuje możliwość skorzystania z wykwalifikowanych lekarzy oraz profesjonalnej opieki w przypadku schorzeń neurologicznych. Gwarantujemy szybką i skuteczną diagnozę na najwyższym poziomie, dostęp do wysokiej jakości usług i bezstresowe podejście do najmłodszych pacjentów z uwzględnieniem ich szczególnych potrzeb.

Czy zajmuje się lekarz neurolog?

Neurolog to specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Koncentruje się na wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów, które odpowiadają za prawidłowy przekaz informacji do mięśni i narządów wewnętrznych. Specjalista neurolog zajmuje się diagnozą, leczeniem i postępowaniem profilaktycznym m.in. w przypadku padaczki, migreny, mózgowego porażenia dziecięcego czy zaburzeń mowy. Jest często wsparciem w trakcie leczenia psychiatrycznego, niezbędnym do postawienia właściwej diagnozy.

Z jakim objawami należy zgłosić się do poradni neurologicznej dla dzieci?

Poradnia neurologiczna dla dzieci obejmuje opieką pacjentów od urodzenia do 18 r.ż. Do specjalisty należy się zgłosić, jeżeli u dziecka zaobserwują Państwo następujące objawy:

  • Tiki i ruchy mimowolne
  • Drżenie i skurcze mięśni
  • Problemy z koordynacją ruchową i zaburzenia równowagi
  • Omdlenia i powtarzające się utraty przytomności
  • Zaburzenia i problemy z mową
  • Problemy ze snem
  • Zawroty i ból głowy
  • Zaburzenia czucia
  • Problemy z koncentracją i pamięcią
  • Trudności w nauce
 

W jaki sposób przygotować się do wizyty w poradni neurologicznej?

Do wizyty w poradni neurologicznej warto się odpowiednio przygotować. Lekarz zapyta o dotychczasowy rozwój dziecka i ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki oraz występowanie chorób neurologicznych w rodzinie. W przypadku dzieci starszych wizyta u lekarza specjalisty może okazać się stresująca. Dobrym pomysłem jest wytłumaczenie dziecku, dlaczego udaje się do lekarza i co go tam czeka. Warto wcześniej spisać pytania, które chcecie Państwo zadać lekarzowi. Najlepiej ubrać dziecko w taki sposób, żeby ułatwić szybkie zdjęcie odzieży w gabinecie. Polecamy wybrać rozpinane bluzy i koszulki, a zamiast rajstop, getry i skarpetki. Konieczne jest zabranie ze sobą książeczki zdrowia dziecka oraz dokumentacji medycznej z poprzednich wizyt i wyników badań dodatkowych.

 

Jak przebiega wizyta w poradni neurologicznej?

Poradnia neurologiczna w Waraszawie jest dobrze przygotowana do obsługiwania małych pacjentów. Wizyta rozpoczyna się od rozmowy z rodzicem na temat występujących u dziecka objawów i dolegliwości. Następnie lekarz przeprowadza badanie neurologiczne, podczas którego ocenia siłę mięśni kończyn górnych i dolnych, odruchy ścięgniste i skórne, czucie powierzchowne i głębokie, koordynację ruchową, obecność objawów oponowych i korzeniowych. Badanie głowy polega na ocenie funkcji poszczególnych nerwów czaszkowych. Lekarz może zlecić wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, które umożliwia postawienie prawidłowego rozpoznania. Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca rehabilitację i zmianę trybu życia, które stanowią ważny element  terapii zaburzeń neurologicznych. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego specjalisty, np. psychologa, psychiatry, logopedy lub ortopedy, ew. wystawia skierowanie do szpitala.

Dowiedz się więcej:

Bóle głowy

Twoja głowa boli. Znowu!  Bóle głowy są częstą przyczyną zgłoszenia się pacjenta  do lekarza. Stanowią uciążliwą dolegliwość przytrafiającą się…

Neurolog dziecięcy

Poradnia neurologiczna dla dzieci w FitMedica oferuje możliwość skorzystania z wykwalifikowanych lekarzy oraz profesjonalnej opieki w przypadku schorzeń…

Poradnia neurologiczna Warszawa

W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog, możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej…