Poradnia neurologiczna Warszawa

Badania poradni neurologicznej

W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog, możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej usługi.

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica oferuje swoim Pacjentom profesjonalną opiekę poradni neurologicznej. Zapewniamy leczenie schorzeń neurologicznych od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem doświadczonych neurologów i fizjoterapeutów.

Czym zajmuje się neurolog?

Neurolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia jest ściśle powiązana z psychiatrią, przy czym koncentruje się przede wszystkim na schorzeniach związanych z uszkodzeniem układu nerwowego. Neurolog zajmuje się całym układem nerwowym – diagnozuje i leczy schorzenia mózgu i rdzenia kręgowego (ośrodkowy układ nerwowy), a także poszczególnych nerwów (układ obwodowy). Praca neurologa dotyczy więc chorób mogących wpływać na psychikę pacjenta, jego zdolności poznawcze, zdolność mowy, poruszania się i innych schorzeń upośledzających funkcję układu nerwowego.

Jakie choroby leczy neurolog?

Choroby, którymi zajmuje się neurolog, to między innymi:

  • dolegliwości bólowe (bóle kręgosłupa, migreny, rwa kulszowa),
  • choroby układu nerwowo-mięśniowego (np. stwardnienie rozsiane, rdzeniowy zanik mięśni),
  • urazy i ich konsekwencje (wstrząśnienie mózgu, krwiak podtwardówkowy),
  • choroby infekcyjne układu nerwowego – kleszczowe zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych (wirusowe lub bakteryjne), grzybice, 
  • udar mózgu i inne choroby naczyniowe,
  • choroby związane z uszkodzeniem osłonek mielinowych nerwów (m.in. stwardnienie rozsiane),
  • choroba Alzheimera i inne choroby otępienne,
  • choroba Parkinsona i inne choroby przebiegające z zaburzeniami ruchu,
  • nowotwory mózgu i ich powikłania.

Neurolog leczy także niektóre inne choroby, takie jak zespół Tourette’a, padaczka, pląsawica Huntingtona, czy miastenia.

Jakiego neurologa polecamy w Warszawie?

Jeśli poszukujecie Państwo doświadczonego prywatnego neurologa, w FitMedica w Warszawie znajdziecie specjalistę neurolog dr Ewę Stróżyńską. Pani dr od wielu lat opiekuje się pacjentami na Oddziale Neurologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego. Specjalizuje się w leczeniu chorób pozapiramidowych, bólów i zawrotów głowy, chorób naczyniowych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, padaczki. Stale doskonali umiejętności i poszerza wiedzę z zakresu neurologii.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni neurologicznej?

Wskazaniem do konsultacji neurologicznej jest występowanie poniższych objawów:

Diagnostyka i leczenie neurologiczne jest wskazane w każdej sytuacji, gdy u pacjenta wystąpiły problemy z funkcjonowaniem ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Zaburzenia te mogą manifestować się na wiele sposobów. 

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Jak przygotować się do wizyty u neurologa?

Na wizytę w poradni neurologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz neurolog zapyta również o przyjmowane leki i ich dawki oraz o występowanie chorób neurologicznych w rodzinie. Poza tym wizyta u neurologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania.

Jak przebiega wizyta u neurologa?

Wizyta w poradni neurologicznej rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Lekarz może zapytać o prowadzony styl życia, historię leczenia (jeśli takie miało miejsce), wykonywaną pracę, czy występowanie chorób neurologicznych w rodzinie. 

 Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości. 

Następnie lekarz przeprowadzi badanie neurologiczne, podczas którego oceni siłę mięśni kończyn górnych i dolnych, odruchy ścięgniste i skórne, czucie powierzchowne i głębokie, koordynację ruchową, obecność objawów oponowych i korzeniowych. 

Z kolei badanie głowy polega na ocenie funkcji poszczególnych nerwów czaszkowych oraz obejrzeniu dna oczu z oceną tarczy nerwów wzrokowych. Lekarz może również zlecić wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, które umożliwią postawienie prawidłowego rozpoznania. Przebieg badania u neurologa może być różny w zależności od rodzaju schorzenia, z jakim zgłasza się pacjent.

 Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca rehabilitację i zmianę trybu życia, które stanowią ważny element terapii zaburzeń neurologicznych. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego lekarza specjalisty, np. psychologa, psychiatry, logopedy lub ortopedy.

Dolegliwości z jakimi należy zgłosić się do neurologa:

Choroby i schorzenia, które wymagają konsultacji neurologicznej, to:

Kiedy udać się do neurologa?

Wizyta u neurologa jest wskazana w każdej sytuacji, która budzi niepokój. Wskazania to między innymi przewlekłe bóle głowy, kręgosłupa lub mięśni, skurcze, niedowłady, mimowolne ruchy, czy zaburzenia poznawcze, problemy z pamięcią lub mową.

Warto pamiętać, że wiele chorób neurologicznych rozwija się powoli, początkowo dając jedynie skąpe objawy (lub brak objawów). W przypadku powtarzających się dolegliwości lub schorzeń warto skorzystać z konsultacji neurologicznej, aby wykryć chorobę na wczesnym etapie. Postęp medycyny sprawił, że wiele z takich chorób można skutecznie leczyć lub wyraźnie spowalniać ich postęp, a także łagodzić towarzyszące im objawy.

Czy do neurologa potrzebne jest skierowanie?

Wizyta u neurologa prywatnie nie wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Takie skierowanie trzeba jednak posiadać, udając się do neurologa przyjmującego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ile kosztuje wizyta u neurologa w Warszawie?

Szczegółowe informacje na temat cen konsultacji i zajęć rehabilitacyjnych mogą Państwo znaleźć w naszym cenniku.

Dowiedz się więcej:

Bóle głowy

Twoja głowa boli. Znowu!  Bóle głowy są częstą przyczyną zgłoszenia się pacjenta  do lekarza. Stanowią uciążliwą dolegliwość przytrafiającą się…

Neurolog dziecięcy

Poradnia neurologiczna dla dzieci w FitMedica oferuje możliwość skorzystania z wykwalifikowanych lekarzy oraz profesjonalnej opieki w przypadku schorzeń…

Poradnia neurologiczna Warszawa

W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog, możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej…