- 2 marca 2020
- Comment: 0
- Neurologia
W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej usługi i wysoką jakość.
Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia neurologiczna. Zapewniamy leczenie schorzeń neurologicznych na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy neurologów i fizjoterapeutów.
Czym zajmuje się neurolog?
Neurolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia jest ściśle powiązana z psychiatrią, przy czym koncentruje się przede wszystkim na schorzeniach związanych z uszkodzeniem układu nerwowego.
eśli poszukujecie Państwo dobrego, prywatnego neurologa, w FitMedica w Warszawie znajdziecie doświadczonych specjalistów, takich jak dr Justyna Badurak-Skibińska. Pani dr od wielu lat opiekuje się pacjentami na Oddziale Neurologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego i w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń napadowych (padaczka), schorzeń kręgosłupa, bólów i zawrotów głowy, nerwobólów czy zaburzenia funkcji poznawczych. Stale doskonali umiejętności i poszerza wiedzę z zakresu neurologii, co czyni z niej wybitnego specjalistę
Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni neurologicznej?
Wskazaniem do konsultacji neurologicznej jest występowanie poniższych objawów:
- napadowe, okresowe bądź ciągłe bóle głowy i twarzy,
- bóle szyi, karku, tułowia i kończyn,
- drżenie rąk,
- tiki, skurcze, wykręcania poszczególnych części ciała lub zrywania mięśni,,
- spowolnienie ruchowe,
- osłabienie mięśni lub ich wzmożona męczliwość,
- zawroty głowy lub brak poczucia stabilności postawy,
- omdlenia lub utraty przytomności,
- zaburzenia snu,
- uczucie drętwienia lub mrowienia, parestezje, niezależnie od umiejscowienia i czasu trwania,
- zaburzenia pamięci czy orientacji w znanym terenie,
- powtarzające się napadowe lub okresowe zaburzenia węchu, wzroku, słuchu, smaku i mowy,
- zaburzenia czynności zwieraczy.
Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.
Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.
Jak przygotować się do wizyty u neurologa?
Na wizytę w poradni neurologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki oraz o występowanie chorób neurologicznych w rodzinie. Poza tym wizyta u neurologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania.
Jak przebiega wizyta u neurologa?
Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości. Następnie lekarz przeprowadzi badanie neurologiczne, podczas którego ocenia siłę mięśni kończyn górnych i dolnych, odruchy ścięgniste i skórne, czucie powierzchowne i głębokie, koordynację ruchową, obecność objawów oponowych i korzeniowych. Badanie głowy polega na ocenie funkcji poszczególnych nerwów czaszkowych oraz obejrzeniu dna oczu z oceną tarczy nerwów wzrokowych. Lekarz może również zlecić wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, które umożliwią postawienie prawidłowego rozpoznania. Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca rehabilitację i zmianę trybu życia, które stanowią ważny element terapii zaburzeń neurologicznych. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego lekarza specjalisty, np. psychologa, psychiatry, logopedy lub ortopedy.
Dolegliwości z jakimi należy zgłosić się do neurologa:
- migrena
- klasterowe bóle głowy
- neuralgie
- bóle przewlekłe
- zapalenie nerwów obwodowych
- stan po udarze mózgu (niedowłady, otępienia)
- choroba Alzheimera
- dystonia
- choroba Parkinsona, drżenie samoistne
- stwardnienie rozsiane
- padaczka, maistenia, polineurotopia
Dowiedz się więcej:
Bóle głowy
Twoja głowa boli. Znowu! Bóle głowy są częstą przyczyną zgłoszenia się pacjenta do lekarza. Stanowią uciążliwą dolegliwość przytrafiającą się…
Neurolog dziecięcy
Poradnia neurologiczna dla dzieci w FitMedica oferuje możliwość skorzystania z wykwalifikowanych lekarzy oraz profesjonalnej opieki w przypadku schorzeń…
Poradnia neurologiczna Warszawa
W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej…