Poradnia ortopedyczna Warszawa

Najczęstszym objawem skręcenia stawu skokowego jest ból w okolicach kostki

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica w ramach poradni ortopedycznej dla dorosłych zapewnia kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń narządu ruchu, wad i urazów. Proponujemy pomoc najlepszych specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz wykonywanie badań diagnostycznych przy użyciu nowoczesnego sprzętu USG.

Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

Zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń narządu ruchu, czyli chorób układu kostnego, mięśniowego oraz więzadłowego. Nasza klinika zatrudnia znakomitych traumatologów, którzy koncentrują się na leczeniu urazów kostnych, tkankowych i mięśniowych, wykorzystując w tym celu procedury operacyjne. Ortopedia i traumatologia to dwie, ściśle ze sobą powiązane dziedziny. Ortopedia zajmuje się bowiem dolegliwościami przewlekłymi, przetrwałymi w czasie tzn. wadami wrodzonymi bądź chorobami zwyrodnieniowymi. Traumatologia z kolei zajmuje się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu powstałych w wyniku urazów.

Kiedy należy zgłosić się do poradni ortopedycznej?

Możemy wymienić następujące schorzenia narządu ruchu, którymi zajmują się lekarze z naszej kliniki:

Nasza poradnia ortopedyczna, mieszcząca się na terenie Warszawy, zajmuje się leczeniem schorzeń układu ruchu, m.in. takich jak: uszkodzenia więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek, uszkodzenia mięśni i przyczepów mięśniowych, uszkodzenia ścięgna Achillesa, dysfunkcje stawu barkowego, stawu łokciowego: łokieć tenisisty i łokieć golfisty, stawu biodrowego, zespołu cieśni nadgarstka, zmiany zwyrodnieniowe stawów, dolegliwości bólowe kręgosłupa, jałowe martwice kości, zmiany przeciążeniowe, osteoporoza, ostroga piętowa.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni ortopedycznej?

Pamiętajmy, by do specjalisty udać się bezpośrednio po doznaniu urazu. Ponadto, wizyta konieczna jest w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów ze strony narządu ruchu. Nie powinno się lekceważyć dolegliwości takich jak: obrzęk, krwiak, silny ból, płyn w stawie, dysfunkcje, zniekształcenia stawów lub kończyn, asymetria kończyn dolnych, niestabilności stawów, uczucie „uciekania” stawu, blok stawu, nadmierna ruchomość stawów. Jeśli powyższe objawy zauważalne są u dzieci – zapraszamy do kontaktu  – ortopedia dziecięca.

W jaki sposób przygotować się do wizyty w poradni ortopedycznej?

Wybierając się na konsultację do naszej kliniki, Pacjent powinien zabrać ze sobą wyniki badań dodatkowych, karty ambulatoryjne z poprzednich wizyt w poradni ortopedycznej bądź karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takowe posiada.

Jak przebiega wizyta w naszej poradni?

Wizyta w poradni ortopedycznej rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego, pozwalającego na rozpoznanie problemu, z jakim zgłosił się Pacjent. Bardzo ważne na tym etapie jest przekazanie jak największej ilości szczegółowych informacji, które pozwolą lekarzowi zlecić wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych, – kiedy pojawił się problem, w jakich okolicznościach, jakie są jego objawy itp. Następnie lekarz przystępuje do badania przedmiotowego, które ma celu określenie dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. 

Badania wykonywane w poradni:

Nasza warszawska poradnia oferuje kompleksowe wsparcie medyczne. Z tego powodu, w celu postawienia prawidłowego rozpoznania, lekarz może skierować pacjenta na szczegółowe badania obrazowe, takich jak: USG, MRI, RTG, TK.

Dowiedz się więcej:

Łąkotka czy łękotka, czyli najczęstsze uszkodzenia powodujące ból kolana

Łąkotka czy łękotka, czyli najczęstsze uszkodzenia powodujące…

Złamanie kości śródstopia: definicja, objawy, leczenie

Złamanie kości śródstopia: definicja, objawy, leczenie Śródstopie…

Ból kręgosłupa – kiedy należy wybrać się do lekarza?

BÓL KRĘGOSŁUPA – kiedy należy wybrać się…