Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa to szybka, bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna terapia, która ma na celu przywrócenie pełnej sprawności po kontuzjach sportowych. Silnie eksploatowany organizm sportowców jest bardziej narażony na urazy i kontuzje, ponieważ brak mu wystarczającej ilości czasu do regeneracji. Rehabilitacja sportowa obejmuje szereg działań fizjoterapeutycznych oraz fizykoterapeutycznych, które mają na celu zregenerować i odnowić organizm sportowca.

Zalety rehabilitacji sportowej

Poddanie się rehabilitacji sportowej przynosi wiele korzyści dla organizmu. Pozwala na regenerację i przyspiesza odnowę biologiczną po długotrwałym i intensywnym wysiłku. Przywraca organizmowi harmonię i przygotowuje go do kolejny treningów zmniejszając ryzyko ewentualnych urazów i kontuzji. Rehabilitacja sportowa pozwala również zniwelować uciążliwie, spowodowane przeciążeniem, bóle kręgosłupa, stawów i mięśni. Zajmujemy się przywracaniem do sprawności pacjentów po urazach potocznie nazywanych: kolanem skoczka, kolanek biegacza, a także rehabilitacją łokcia golfisty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Na czym polega rehabilitacja sportowa?

W FitMedica znajdą pomoc zarówno osoby trenujące zawodowo, jak i ci, którzy uprawiają sport amatorsko.

Zajmujemy się kompleksową terapią osób po urazach sportowych, takich jak zerwanie ACL, uszkodzenie łąkotek, naderwanie mięśni czy uszkodzenia mięśni stożka rotatorów stawu ramiennego. Rehabilitację prowadzimy już od pierwszych dni po urazie, kiedy to obrzęk jest największy i znacznie ogranicza zakres ruchu w stawie. W zależności od tego, czy uraz wymaga interwencji chirurgicznej, nasze działanie sprowadza się do przygotowania pacjenta do zabiegu, lub też – jeśli zabieg nie jest konieczny – do przywrócenia pełnej sprawności. W tym celu w FitMedica stosujemy techniki manualne oparte o rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, mobilizacje tkanek i stretching, a także ćwiczenia wzmacniające i poprawiające zakres ruchomości, stabilizacyjne i zabezpieczające przez ponownym urazem.

Rehabilitacja sportowców - wielodyscyplinarny zespół specjalistów

Dla pacjentów po operacjach ortopedycznych tworzymy indywidualnie dobrany program usprawniania oparty na ścisłej współpracy terapeutów z chirurgami. Nad realizacją programu czuwa wieloosobowy zespół specjalistów złożony z ortopedy, fizjoterapeuty, terapeuty manualnego, trenera motorycznego  i fizykoterapeuty. Tylko takie podejście do problemu pacjenta gwarantuje szybkie leczenie i powrót do pełnej sprawności fizycznej.

W FitMedica mamy również ofertę skierowaną do pacjentów, którzy cierpią z powodu zmian przeciążeniowych wywołanych intensywnym treningiem, takich jak: kolano skoczka i biegacza, shin splints, zespół łokcia tenisisty i golfisty, czy zapalenie rozścięgna podeszwowego. W naszym ośrodku doświadczeni fizjoterapeuci zdiagnozują problem, zaprogramują i wdrożą leczenie, a także udzielą wskazówek dotyczących zapobiegania nawrotom dolegliwości.

Rehabilitacja sportowa – indywidualny program rehabilitacji dla pacjenta

Pacjentów uprawiający sport sporadycznie zapraszamy do udziału w zajęciach sportowych zmniejszających ryzyko powstawania urazów, poprawiających wydolność i kondycję organizmu. Prowadzimy treningi przygotowujące do sezonu narciarskiego, biegowego czy kolarskiego (Sezon bez kontuzji) oraz zajęcia Zdrowy Kręgosłup. Te usługi polecamy szczególnie dla osób, które wykonują pracę siedzącą, a sportem zajmują się intensywnie przez kilka tygodni w roku.

W FitMedica każdy pacjent jest diagnozowany indywidualnie, a program rehabilitacji dobieramy stosownie do dziedziny sportu, którą uprawia. Naszym celem jest przywrócenie pełnej sprawności narządu ruchu, zwiększenie siły mięśniowej i zapobieganie urazom w przyszłości. Każdy pacjent może liczyć na fachową pomoc specjalistów z dziedziny ortopedii i rehabilitacji. Nie boimy się wyzwań i dlatego zachęcamy do wizyty w centrum medycznym FitMedica.

Dowiedz się więcej:

Rehabilitacja dzieci w Warszawie – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wady postawy u dzieci są bardzo często spotykane. Płaskostopie, odstające łopatki, niesymetryczne ustawienie barków, okrągłe…

Ból głowy a schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Ból głowy a schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego Nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchwowego mogą powodować ból głowy za…

Masaż i rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Według badań bóle kręgosłupa dotyczą nawet 80% dorosłych osób w krajach rozwiniętych. Szacuje się, że są drugim co…