Sezon bez kontuzji

Ku wielkiej radości miłośników sportów zimowych sezon 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami.

FitMedica zaprasza na cykl profesjonalnych zajęć SEZON BEZ KONTUZJI wg koncepcji PEP (Prevent Injury and Enhance Performance).

Naszą ofertę kierujemy szczególnie do amatorów zimowego szaleństwa, którzy przebyli wcześniej uraz lub operację w obrębie narządu ruchu.

Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie na stoku?

W ubiegłym roku odwiedziło nas mnóstwo kontuzjowanych Pacjentów: zerwane więzadła w kolanie, złamane nadgarstki, zwichnięte stawy barkowe czy naderwane mięśnie. Mamy świetny zespół specjalistów gotowy nieść pomoc w każdym takim przypadku.

Chcielibyśmy jednak zaproponować Państwu cykl zajęć trenerskich, które poprawią tężyznę fizyczną i przygotują organizm do zmiany stylu życia, z siedzącego na aktywny. Dzięki specjalnemu układowi ćwiczeń zminimalizujemy ryzyko kontuzji narządu ruchu oraz unikniemy dolegliwości bólowych związanych z gwałtownym przeciążeniem mięśni, stawów i więzadeł.

 

Na czym polega trening medyczny?

 

PROGRAM PEP został wdrożony z sukcesem wśród kadry norweskich narciarek alpejskich. Zaobserwowano zmniejszenie liczby uszkodzeń więzadeł krzyżowych o około 90%.

Jest to szczególna forma treningu medycznego przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, polecana dla wszystkich i w każdym wieku. Obejmuje ćwiczenia w zakresie poprawy siły mięśniowej kończyn dolnych, równowagi, stabilizacji postawy i dynamiki ruchu.

Nasi rehabilitanci wykorzystują w pracy nowoczesne rozwiązania, aby poprawić skuteczność treningu, takie jak: platforma stabilograficzna czy komputerowy analizator aktywności mięśni.

Nie czekaj do ostatniej chwili! Przygotowanie do sezonu trwa kilka tygodni w zależności od stopnia wytrenowania, płci, wieku i przebytych wcześniej kontuzji.

Sezon bez kontuzji
Zajęcia prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci
Zadzwoń już teraz 575 665 662 lub 228700616
Sezon bez kontuzji!
Sezon bez kontuzji

Zajęcia prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci
Zadzwoń już teraz 575 665 662 lub 228700616

Dowiedz się więcej:

Chirurgia kręgosłupa

Najlepsi specjaliści od kręgosłupa w Warszawie Chirurgia kręgosłupa w FitMedica to kompleksowa usługa zdrowotna, która obejmuje specjalistyczne konsultacje,…

Artroskopia – badanie, wskazania, przygotowanie

Artroskopia – badanie, wskazania, przygotowanie Artroskopia jest małoinwazyjnym zabiegiem operacyjnym pozwalającym na ocenę stawów. Pozwala ona zmniejszyć pooperacyjne…

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa w Warszawie Chirurg zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób. Historia chirurgii sięga czasów starożytnych. Słowo pochodzi z…