USG kolana Warszawa

Badanie USG kolana

Jednym z najczęściej wykonywanych badań dodatkowych w diagnostyce problemów w obrębie stawu kolanowego jest USG kolana. Umożliwia ono ocenę niemal wszystkich tkanek miękkich związanych ze stawem: dołu podkolanowego, więzadeł, torebki stawowej, łąkotek i chrząstki stawowej. Przychodnia FitMedica w Warszawie oferuje wykonanie tej usługi przy użyciu najlepszego sprzętu.

 

Wskazania do wykonania USG kolana (stawu kolanowego):

Kolano jest jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia elementem narządu ruchu. Problem nie dotyczy tylko sportowców. By uniknąć poważnych powikłań, należy zadbać o wczesną diagnostykę. Badanie USG jest niebolesną i bezinwazyjną metodą oceny tkanek miękkich w obrębie stawu.

Zgłoś się do naszej przychodni w Warszawie, jeśli zauważysz lub odczuwasz którąś z poniższych dolegliwości:

  1. Obrzęk lub stan zapalny
  2. Uraz stawu
  3. Ból stawu
  4. Zaburzenia ruchomości w stawie
  5. Wyczuwalny guz w dole podkolanowym
  6. Deformacje stawu
  7. Uszkodzenie łąkotki
  8. Chondromolacja stawu rzepki kolana

 

Przygotowanie do badania USG kolana (stawu kolanowego):

Badanie USG kolana nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania.

 

Przebieg badania USG kolana w Fitmedica Warszawa:

W pierwszej kolejności lekarz zbiera krótki wywiad na temat dolegliwości pacjenta. Badanie jest wykonywane w pozycji leżącej lub siedzącej, należy do niego odsłonić całe kolano. USG trwa ok. 15-20 minut. Obraz jest widoczny na monitorze komputera. Lekarz ma możliwość wykonania zdjęć w trakcie badania. Wynik badania pacjent poznaje jeszcze tego samego dnia.

Siedzibą naszej kliniki jest Warszawa – zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy i okolic. Oferujemy krótkie i szybkie terminy oczekiwania zarówno na wizytę, jak i badania.

Badania USG