USG nadgarstka i ręki

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica w Warszawie oferuje możliwość wykonania USG nadgarstka. Badanie polega na ocenie struktur stawu promieniowo-nadgarstkowego, a także stawów śródnadgarstkowych, nadgarstkowo-śródręcznych, śródręczno-paliczkowych i międzypaliczkowych. Dodatkowo pozwala uwidocznić ścięgna mięśni prostowników i zginaczy, więzadła, nerwy promieniowy oraz łokciowy, a także błonę maziową. FitMedica jest wyjątkową przychodnią w Warszawie, w której można wykonać dynamiczne badanie USG nadgarstka, czyli ocenę w trakcie ruchu. Ma to istotne znaczenie w diagnostyce, zwłaszcza zespołów uciskowych.

Wskazaniami do wykonania USG nadgarstka i ręki są:

  1. 1. Bóle, obrzęki, stany zapalne lub zaburzenia czucia w obrębie ręki
  2. Objawy zespołów uciskowych nerwu pośrodkowego i łokciowego
  3. 3. Zmiany zwyrodnieniowe i pourazowe
  4. Zmiany pourazowe
  5. Niestabilność stawu
  6. Guzy, gangliony
 

Przygotowanie do badania USG nadgarstka:

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak proszę pamiętać, że nie można go wykonać w przypadku, kiedy nadgarstek jest owinięty opatrunkiem lub znajduje się w gipsie.

 

Przebieg badania:

Zanim lekarz przystąpi do badania, przeprowadza krótki wywiad na temat dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta. USG jest wykonywane w pozycji siedzącej, należy odsłonić nadgarstek, zdjąć zegarek i biżuterię. W czasie badania obraz jest widoczny na monitorze komputera, a lekarz ma możliwość wykonania zdjęć. Czas badania nie przekracza zwykle 15-20 minut.

Siedzibą naszej przychodni jest Warszawa – zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy i okolic.

Badania USG