USG stawu skokowego i stopy

Uraz stawu skokowego należy do najczęstszych uszkodzeń narządu ruchu. Tkanki miękkie otaczające staw i kości stopy są zlokalizowane powierzchownie i łatwo dostępne badaniu USG. W przypadku tzw. skręcenia stawu skokowego dochodzi do urazu struktur torebki stawowej i więzadeł, które nie są widoczne na zdjęciu rtg.

Wykonanie badania USG w takiej sytuacji jest lepszym rozwiązaniem i może uchronić pacjenta od unieruchomienia w gipsie lub przeciwnie ustalić wskazania do założenia gipsu. Zachęcamy pacjentów z Warszawy i okolic do skorzystania z usług FitMedica. Nasza przychodnia oferuje fachową diagnostykę, krótki czas oczekiwania na wizytę oraz skuteczną rehabilitację.

USG stawu skokowego i stopy należy przeprowadzić, gdy:

  1. Pacjent odczuwa ból lub obserwuje obrzęk i zaczerwienienie w okolicy stawu.
  2. Doszło do urazu stawu skokowego lub stopy.
  3. Staw skokowy wykazuje zaburzenia ruchomości.
 

Przygotowanie do badania USG stawu skokowego:

Staw skokowy jest obszarem, którego badanie nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta.

 

Przebieg badania:

Badania rozpoczyna się zwykle od zebrania krótkiego wywiadu na temat dolegliwości, jakie zgłasza pacjenta. USG stawu skokowego jest wykonywane w pozycji leżącej lub siedzącej. Należy odsłonić całą badaną okolicę. Badanie trwa ok. 15-20 minut. Obraz jest widoczny na monitorze komputera. Lekarz ma możliwość wykonania zdjęć w trakcie badania. Wynik badania jest przekazany pacjentowi zaraz po przygotowaniu opisu.

Zachęcamy pacjentów z Warszawy i okolic do umówienia się na wizytę w FitMedica.

Badania USG