Medycyna

dr n. med. Robert Proczka

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej …  → Czytaj dalej.

Medycyna

dr Stanisław Mazur

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej …  → Czytaj dalej

Dobry chirurg - umów się prywatnie w Warszawie!

Chirurgia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób. Historia chirurgii sięga czasów starożytnych. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza pracę wykonywaną ręcznie. Proste zabiegi chirurgiczne było stosowane przede wszystkim do leczenia urazów oraz przy porodach. Czasy nowożytne przyniosły przełomowe odkrycia w medycynie, które zadecydowały o rozwoju chirurgii. Należy tu wymienić zastosowanie anestezji (znieczulenia do zabiegu), wprowadzenie zasad antyseptyki (odkażania rąk i narzędzi) i odkrycie antybiotyku – penicyliny.

Chirurgia jest rozległą dziedziną medycyny. Chirurgia miękka (ogólna) zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym narządów jamy brzusznej, zmian skórnych, oparzeń i zaopatrywaniem urazów tkanek miękkich. Chirurgia twarda (ortopedia) obejmuje leczenie zabiegowe kości i stawów. Wielu lekarzy decyduje się na dalsze kształcenie w ramach specjalizacji szczegółowej. Do wyboru są różne możliwości, m.in.: chirurgia serca i naczyń (kardiochirurgia), chirurgia klatki piersiowej (torakochirurgia), chirurgia naczyniowa czy onkologiczna. Odrębną dziedziną jest chirurgia dziecięca.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa?

Ta dziedzina obejmuje leczenie operacyjne naczyń krwionośnych i limfatycznych z wyłączeniem kompetencji kardiochirurga i neurochirurga. Do chirurga naczyniowego zgłaszają się Pacjenci z powodu bólów nóg, skurczów i pieczenia nóg, z uczuciem mrowienia lub drętwienia nóg, zaburzeniami czucia powierzchownego na kończynach, z trudno gojącymi się ranami nóg, owrzodzeniami, żylakami lub pajączkami skórnymi. Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem zabiegowym takich chorób jak: miażdżyca tętnic kończyn dolnych, miażdżyca tętnic szyjnych, rozwarstwienie tętnic szyjnych, tętniak aorty, rozwarstwienie aorty, zespół stopy cukrzycowej, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, żylaki kończyn dolnych, niewydolność żył głębokich, przewlekłe owrzodzenia kończyn dolnych, choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń). Najpowszechniej stosowanym badaniem obrazowym w chirurgii naczyniowej jest UGG Doppler tętnic kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych, trzewnych, żył kończyn dolnych i górnych. USG Doppler jest nieinwazyjną metodą oceny przepływu krwi w naczyniach i można je wykonać prywatnie w naszym centrum medycznym. Badanie przeprowadzi doświadczony chirurg i radiolog. W razie potrzeby specjaliści naszej przychodni zdecydują o wykonaniu dodatkowych badań obrazowych naczyń, takich jak: tomografia komputerowa, angiografia lub flebografia.

Dobry chirurg w FitMedica - Warszawa

W centrum medycznym FitMedica służymy Państwu pomocą i radą w razie konieczności wykonania ambulatoryjnej konsultacji chirurgicznej. Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym, znakomici specjaliści w swojej dziedzinie. Szczegółowych informacji na temat usług świadczonych w naszej placówce w Warszawie udziela recepcja pod numerem telefonu +48 575 665 662. Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej www.fitmedica.pl.