Roksana_Kulinska

dr Roksana Kulińska

Dermatolog dla dzieci i dorosłych. Czytaj więcej >

Dobry dermatolog – umów się prywatnie w Warszawie!

Dermatolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Dermatolog poszukuje przyczyny chorób skóry i jej przydatków oraz błon śluzowych i opracowuje plan leczenia, dzięki któremu Pacjent pozbędzie się dolegliwości lub zmniejszy ich nasilenie. W Centrum Zdrowia FitMedica w Warszawie można się prywatnie umówić na wizytę do tego specjalisty.  Lekarz dermatolog, oferujący prywatną pomoc w naszej warszawskiej klinice konsultuje Pacjentów, u których wystąpiły  zmiany skórne o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, wirusowym i alergicznym oraz łagodne i złośliwe nowotwory skóry.

Znalezienie dobrego specjalisty to klucz do rozpoczęcia kompleksowej i skutecznej terapii. Pacjent powinien czuć się bezpiecznie i mieć przekonanie, że zalecane zabiegi mogą przynieść korzystny efekt. Przychodnia dermatologiczna w Centrum Zdrowia FitMedica to miejsce, gdzie Pacjenci znajdą fachowe wsparcie. Nasz dermatolog udzieli wszelkich niezbędnych informacji, zleci konieczne badania i wdroży odpowiednią terapię, a w razie konieczności skieruje Pacjenta do leczenia szpitalnego.

Kiedy najlepiej udać się do dobrego dermatologa?

Wizyta u dermatologa jest wskazana w przypadku pojawienia się nowych zmian skórnych (grudek, krostek, plam, narośli, owrzodzeń) , zwłaszcza gdy utrzymują się dłużej niż kilka dni, zwiększają swój rozmiar lub towarzyszą im inne dolegliwości. Warto zasięgnąć porady specjalisty w przypadku uporczywego swędzenia skóry, występowania znamion barwnikowych, przebarwień lub blizn. Konsultacja może się okazac pomocna w przypadku szybkiego przetłuszczania się włosów, ich utraty oraz przy skłonności do chorób łojotokowych, takich jak łojotokowe zapalenie skóry lub łupież łojotokowy. Przed prywatną wizytą u dermatologa warto przygotować listę kosmetyków stosowanych do pielęgnacji skóry oraz spis przyjmowanych leków, co może pomóc lekarzowi w postawieniu właściwego rozpoznania.

Jakie badania wykonuje dermatolog?

Podczas pierwszej wizyty w naszej warszawskiej poradni lekarz ocenia niepokojące zmiany skórny gołym okiem. Przeprowadza ponadto dokładniejsze badanie za pomocą dermatoskopu, czyli urządzenia z wbudowaną lampką, które pozwala szczegółowo obejrzeć miejsce zmienione chorobowo. Działa ono na zasadzie lupy – powiększa wybrany kawałek skóry. To narzędzie wykorzystuje się głównie w przypadku zmian barwnikowych.

Jeśli specjalista wysuwa podejrzenie, że przyczyną zmian może być infekcja bakteryjna lub grzybicza, wówczas zleca pobranie wymazu ze skóry i badanie mikrobiologiczne. W przypadku dolegliwości o podłożu alergicznym lub hormonalnym dobry lekarz kieruje pacjenta do właściwego specjalisty.

Jakie choroby są diagnozowanego przez dobrego dermatologa?

Zasób wiedzy lekarza tej specjalizacji wykracza poza problemy skóry i błon śluzowych i obejmuje różne aspekty alergologii, wenerologii, kosmetologii, chorób wewnętrznych oraz zakaźnych. Do chorób i symptomów, których diagnostyką i leczeniem zajmuje się dermatolog zalicza się m.in.: trądzik – m.in. różowaty, hormonalny, kosmetyczny, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry (AZS), pokrzywkę, łysienie, łupież, znamiona barwnikowe – pieprzyki, rumień, opryszczkę, liszaje, łuszczycę, bielactwo, wszawicę, świerzb, egzemę, grzybice, kurzajki, odleżyny, rozstępy, łysienie, pęcherzyce, boreliozę, nadmierną potliwość, fotodermatozy – uczulenie/nadwrażliwość na słońce, nowotwory skóry. Ponadto lekarz ten jest również specjalistą właściwym do tego, aby rozpoznać choroby, które przenoszone są drogą płciową. Zalicza się do nich np. kiłę, rzeżączkę, świerzb, HIV.

Dobry specjalista dla osób dorosłych i dzieci

Stan naszej skóry, włosów i paznokci uzależniony jest od wielu czynników. Właściwa diagnostyka pozwala ocenić, co jest przyczyną ich złej kondycji. Dlatego, jeśli tylko pojawiają się niepokojące zmiany skórne, lepiej nie zwlekać! Na prywatną wizytę do dobrego dermatologa w Fitmedica w Warszawie umawiamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dzięki kompleksowym badaniom uda się ustalić przyczynę problemów skórnych i zastosować właściwe leczenie.