dietetyk Hanna Domańska

mgr Hanna Domańska

Specjalista żywienia człowieka …  → Czytaj dalej

Dobry dietetyk – specjalistyczna poradnia w Warszawie

Otyłość i nadwaga to problemy coraz większej liczby osób na całym świecie. Proces gubienia nadprogramowych kilogramów nigdy nie jest łatwym wyzwaniem. Z pomocą dobrego dietetyka, którego można znaleźć w naszym centrum zdrowia FitMedica to zadanie może spełnić oczekiwania każdego Pacjenta. Nasi specjaliści są wsparciem w procesie odchudzania – otwarci na potrzeby i oczekiwania osoby, która chce pozbyć się uciążliwej masy ciała. Drobiazgowe wysłuchanie historii medycznej Pacjenta pozwala stworzyć indywidualnie dopasowaną dietę pod konkretne wymagania. Systematyczna utrata wagi to cel, jaki wspólnie wypracowują specjalista wraz z Pacjentem. Długość kuracji jest zawsze uzależniona od jej postępów.

Jak wygląda pierwsza wizyta u specjalisty?

Prowadzona przez nas poradnia dietetyczna na terenie Warszawy zajmuje się problemami zdrowego odżywiania i oferuje pomoc osobom, które chcą stracić nadprogramowe kilogramy, kobietom w ciąży, które chcą się zdrowo odżywiać i kontrolować wagę, mamom, które chcą po ciąży wrócić do swojej wagi, dzieciom, które wymagają odchudzania, pacjentom, którzy chcą zmienić swój styl żywienia na zdrowie odżywianie, osobom, które stosują zasady zdrowego odżywiania się, ale mimo to nie tracą kilogramów, osobom, które uprawiają amatorsko lub zawodowo różne dyscypliny sportowe, pacjentom chorym przewlekle.

Pierwsza wizyta to początek współpracy pomiędzy dietetykiem a Pacjentem. Wówczas to specjalista poznaje przyzwyczajenia żywieniowe osoby szukającej pomocy. Znaczenie mają także preferencje żywieniowe Pacjenta. W docelowym jadłospisie wcale nie musi zabraknąć wielu ulubionych produktów czy dań. Do oceny sytuacji dobremu dietetykowi potrzebna jest także informacja na temat aktywności fizycznej pacjenta.

Ponadto specjalista przeprowadza wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, żeby ustalić czy np. nadwaga to efekt jakiejś choroby, a w programie żywieniowym trzeba będzie zawrzeć produkty, które wpływają na utrzymanie lub poprawę zdrowia. Przydać się też mogą aktualne wyniki badań krwi, moczu, jeśli Pacjent takowe posiada oraz spis leków, jeśli jakieś przyjmuje. W razie potrzeby, dietetyk kieruje sam na specjalistyczne badania.

Podczas pierwszej wizyty w naszej warszawskiej poradni może okazać się, że odchudzanie nie jest procesem koniecznym, a jedynie wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i samej diety. Skorygowanie ewentualnych błędów i określenie realnych celów pozwala przystąpić do realizacji założeń.

Dobry dietetyk odpowie na każde nurtujące Pacjenta pytanie i rozwieje jego wątpliwości. Zależy nam na tym, aby każdy Pacjent czuł się komfortowo, korzystając z pomocy dobrego dietetyka w przyjaznej atmosferze naszej przychodni.

Dobry dietetyk przygotuje indywidualny program odchudzania

Odpowiednio zbilansowana dieta zarówno dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, kobiet w ciąży i po porodzie oraz wszystkich innych Pacjentów to podstawa działania w celu osiągnięcia postawionego przez każdą z tych osób, celu. W przypadku dzieci i młodzieży dieta musi być bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze oraz dostosowana do poziomu aktywności fizycznej i umysłowej. U kobiet po porodzie bierze się pod uwagę m.in. to, czy rodziły naturalnie, czy też miały operacyjne rozwiązanie ciąży. Ważnym elementem jest również fakt karmienia piersią. Inne wymagania dietetyczne będą dotyczyć sportowców, tak żeby sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu w trakcie wysiłku, a inne Pacjentów po operacji przewodu pokarmowego, gdzie odpowiednio dobrana dieta zapobiega wyniszczeniu.

W naszej poradni działającej, na terenie Warszawy, możesz liczyć na atrakcyjny jadłospis, w którym nie zabraknie produktów, które lubisz. Zalecenia żywieniowe nie muszą być dla Ciebie smutnym przymusem, gdyż posiłki skomponowane przez dietetyka naprawdę mogą być smaczne i zdrowe jednocześnie.

Wspólnie osiągniemy cel!

Poradnia FitMedica z Warszawy, to miejsce, gdzie oferujemy wiele gotowych rozwiązań, z których Pacjent może skorzystać. Nasi dietetycy to doświadczeni specjaliści, bazujący na wiedzy oraz długoletniej praktyce, którzy wspierają Pacjentów w pozbyciu się nadwagi, otyłości, i pomagają we wdrożeniu zasad zdrowego odżywiania się bez względu na wiek czy tryb życia. W trakcie konsultacji każdy Pacjent ma okazję dowiedzieć się wiele na temat swoich dolegliwości i proponowanego sposobu postępowania. Stały nadzór dobrego specjalisty i kontrolne wizyty z pewnością ułatwią ewentualne modyfikacje w programie żywieniowym podyktowane, np. częstymi wyjazdami służbowymi.

Dzięki współpracy z dobrym dietetykiem możliwe jest osiągnięcie niemal każdego postawionego sobie celu. Zdrowe podejście do sposobu odżywiania, przyjmowanie dobrze zbilansowanych posiłków, zmiana nawyków żywieniowych, samozaparcie i samodyscyplina to klucz do tego, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów oraz utrzymywać pożądaną formę i sylwetkę. Razem będziecie mogli podziwiać pierwsze efekty ciężkiej pracy, weryfikować zadania oraz sprawdzać postępy. Dobra dieta bez efektu jojo jest możliwa w poradnią dietetyczną FitMedica w Warszawie! Skorzystaj z naszej pomocy już dziś.

Opinie

Arek

Otyłość to od lat było moje drugie imię. Dzięki dietetykowi z Fitmedica zaczynam tracić zbędne kilogramy. To trudne wyzwanie, ale mam odpowiednie wsparcie specjalisty i najbliższych.

Damian

Dużo biegam i zacząłem bardzo chudnąć, czego nie chciałem. Dopiero dietetyk z Fitmedica ustawił mi odpowiednią do wysiłku dietę. Zupełnie inaczej się czuję, mniej się męczę i wreszcie mam stałą wagę.

Wioleta z Warszawy

Po ciąży bardzo chciałam zgubić 20 kilogramów nadwagi. Trafiłam do tej poradni dietetycznej wraz z koleżanką w podobnej sytuacji. Mamy wsparcie dobrego dietetyka i już 10 kilogramów mniej! 😉

Margaret

Zależało mi na świadomej zmianie nawyków żywieniowych. Moje samodzielne próby nie powiodły się, dopiero w poradni dietetycznej dowiedziałam się, co robię nie tak. Polecam skorzystanie z takiego specjalisty jak dietetyk!

Ela ze Śródmieścia

Karmię piersią po porodzie i chciałam, żeby w mojej diecie znalazły się najlepsze dla mnie i dziecka produkty. Taką dietę opracowano mi w poradni dietetycznej. Warto się nad tym zastanowić!

Karolina88

Mój noworoczny cel to schudnięcie. Zabrakło mi samozaparcia, więc dietetyk to była najlepsza opcja. W FitMedica trafiłam się na świetnego specjalistę, bez którego sama bym na pewno nie dała rady.

Zenon T.

Chciałem przekonać się co robię nie tak mimo, że jem zdrowo, a nie chudnę. Teraz już wiem, że to kłopoty z tarczycą. Dietetyk ułożył mi nowy jadłospis – cieszę się, że mogę nadal jeść wiele produktów, które lubię.

Agata W. (Śródmieście)

Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych nie jest łatwa, ale z dopingiem dietetyka z Fitmedica, jakoś „ogarniam” sytuację 😉 i nie żałuję, że się zdecydowałam na wizytę w poradni dietetycznej.

Majer75A

Motywacja do schudnięcia jest zawsze potrzebna. Mi taką daje m.in. dietetyk, z którym od pół roku zrzucam zbędne kilogramy. Cieszę się, że mamy taką współpracę, bo to bardzo pomaga!

Urszula Q.

Mam skłonność do alergii pokarmowej i nie mogę jeść wszystkiego. Dzięki temu, że spotkałam dobrego dietetyka to już to wiem i odżywiam się wreszcie prawidłowo. Polecam to każdemu!