Close-up of a female doctor filling up medical form at clipboard while standing straight in hospital.

Problemy neurologiczne dotykają niemałą populację ludzi. Ich przyczyny potrafią być różne, podobnie jak same dolegliwości i objawy. Porażenia, nerwobóle i tiki to tylko część z nich. Dlatego też chcąc zadbać o zdrowie układu nerwowego, warto skorzystać z usług dobrych neurologów.

Przychodnia FitMedica z Warszawy jest miejscem, w którym można spotkać najlepszych specjalistów z dziedziny neurologii. Wśród naszych pracowników są lekarze z szerokim doświadczeniem, którzy do problemów każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Każdy ma bowiem odrębną historię – zarówno genezę dolegliwości, jak i jej przebieg.

Gwarantujemy, że jeśli potrzebny jest Państwu dobry neurolog, to znajdziecie go FitMedica.

Kiedy należy skorzystać z pomocy neurologa?

Jest wiele chorób, które mają podłoże natury neurologicznej i które może diagnozować i leczyć jedynie specjalista z tej dziedziny medycyny. Wśród dolegliwości, jakimi zajmują się neurolodzy są między innymi:

 • bóle nieznanego pochodzenia (czyli bez wystąpienia urazu),
 • osłabienie mięśni, ich skurcze i drżenie,
 • zaburzenia czucia, mowy, widzenia,
 • zaburzenia lub brak koordynacji ruchowej, w tym też problemy z równowagą,
 • szum w uszach,
 • zawroty głowy,
 • problemy z pamięcią i koncentracją,
 • zaburzenia snu,
 • nagłe utraty przytomności, omdlenia,
 • nagłe i krótkotrwałe zmiany w zachowaniu,
 • zaburzenia w pracy zwieraczy.

Pod opieką dobrych neurologów powinny być też osoby ze zdiagnozowaną padaczką, stwardnieniem rozsianym, po udarze mózgu, z guzami mózgu, a także cierpiące na zaburzenia neurodegeneracyjne, jak choroba Alzheimera, Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne.

Jaka jest geneza chorób neurologicznych?

Dolegliwości ze strony układu nerwowego mogą się pojawić z różnych przyczyn. Niekiedy są następstwem przebytych urazów, nawet w odległej przeszłości, infekcji i stanów zapalnych czy zatruć. Problemy neurologiczne mogą się również pojawić w przypadku rozrostu guzów, a także wad genetycznych. Towarzyszą długotrwającej cukrzycy, nadużywaniu alkoholu, zwyrodnieniu kręgosłupa lub niedoborom witamin z grupy B (w szczególności B12). Dobry neurolog z pewnością będzie w stanie określić potencjalną przyczynę pojawienia się problemów.

Jakie choroby leczy neurolog?

Spektrum chorób leczonych przez tych specjalistów jest bardzo szerokie. Do najczęściej występujących można zaliczyć:

 • zwyrodnienia kręgosłupa,
 • stwardnienie rozsiane,
 • rwa kulszowa,
 • padaczka,
 • choroba Alzheimera,
 • choroba Parkinsona
 • migrena,
 • nerwica

i wiele innych. Każda z tych chorób ma mniej lub bardziej dokuczliwe konsekwencje, dlatego też ważne jest, by pacjentem opiekował się dobry neurolog.

Najlepsi neurolodzy – tylko w FitMedica

Każda osoba, która poszukuje w Warszawie specjalistów z doświadczeniem w walce z chorobami neurologicznymi, znajdzie w naszej przychodni odpowiednią pomoc. Rozumiemy, jak ważna jest w takiej sytuacji pomoc dobrego neurologa. Właściwego specjalistę można znaleźć w placówce FitMedica. Lekarze należący do zespołu medycznego FitMedica to wysokiej klasy profesjonaliści, którzy mają niezbędne doświadczenie, wiedzę i umiejętności, by skutecznie rozwiązać Państwa problemy. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej przychodni.

Do naszego zespołu należy:

dr n. med. Tomasz Kmieć

Specjalista neurologii dziecięcej z 30-letnim stażem pracy. Zastępca Kierownika Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Zainteresowania kliniczne dotyczą szczególnie padaczki dziecięcej, chorób demielinizacyjnych i stwardnienia rozsianego u dzieci i młodzieży, chorób pozapiramidowych i neurometabolicznych, bólów głowy, migreny, tików, ruchów mimowolnych,  mózgowego porażenia dziecięcego, postępujących encefalopatii dziecięcych uwarunkowanych genetycznie. Doświadczenie w pracy zawodowej doskonali ustawicznie w trakcie kursów, szkoleń i sympozjów naukowych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Autor i współautor wielu publikacji naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Polskiego Towarzystwa Chorób Pozapiramidowych i Polskiej Ligii Przeciwpadaczkowej. Istnieje możliwość konsultacji również w języku angielskim, francuskim i rosyjnskim.  Umów wizytę >

dr Justyna Badurak-Skibińska

Specjalista neurolog, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Od wielu lat związana z Oddziałem Neurologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Kliniką Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zainteresowania kliniczne dr Badurak dotyczą szczególnie zaburzeń napadowych, w tym padaczki, schorzeń kręgosłupa, bólów i zawrotów głowy, nerwobólów oraz zaburzeń funkcji poznawczych. Doświadczenie w pracy zawodowej doskonali ustawicznie w trakcie kursów, szkoleń i sympozjów naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

W FitMedica udziela konsultacji w zakresie diagnostyki i leczenia dolegliwości neurologicznych. Umów wizytę >.

Opinie:

Magda

Swego czasu potrzebowałam neurologa, bo zmagałam się z neuralgią nerwu trójdzielnego. Żaden lekarz nie potrafił mi powiedzieć, skąd to się wzięło ani jak to leczyć i dopiero pani doktor pomogła 🙂 Dziękuję z całego serca!

Mirka65

Od wielu lat męczyła mnie rwa kulszowa i dotychczas brałam leki, które przepisywał mi mój lekarz. Córka w końcu umówiła mnie do pani doktor z tej przychodni. Zmiana leków, a także garść porad sprawiła, że rwa stała się o wiele mniej dokuczliwa.

TamaraZ

Mój tata cierpi na postępującego Alzheimera. Leki i terapia, którą zaleciła pani doktor, skutecznie spowolniły rozwój choroby. Wiadomo, pewnych efektów już się nie cofnie, ale fakt, że udało się zwolnić wiele znaczy. Polecam panią doktor.

WojciechRez

Zmagałem się z drżeniem mięśni, które utrudniały mi pracę. Leki, które brałem, niestety nie przynosiły efektów. U pani doktor kuracja się zmieniła, łącznie z lekami, a także zaleceniami żywieniowymi. Jak do tej pory mam spokój. Polecam!

GośkaStok

Pani doktor to naprawdę empatyczna osoba, a w przypadku osób cierpiących na choroby neurologiczne jest to szalenie ważne. Dziękuję Pani za pomoc i poświęcony czas. Każdy, kto zmaga się z takimi kłopotami, u p. doktor znajdzie wsparcie.

kalka453

Ciepła, a przy tym bardzo dobra profesjonalistka. Byłem u różnych lekarzy, ale zdecydowanie pani doktor Badurak-Skibińska jest najlepszym z nich. Zrobiliśmy nie tylko kompleksowe badania, ale najważniejsze, wdrożyliśmy skuteczne leczenie.

HalinaK.

Bardzo polecam panią doktor. Moja mama jest po udarze i potrzebowała opieki specjalisty. Trafiliśmy tutaj z polecenia znajomego i zdecydowanie warto. Pani doktor okazuje zrozumienie, a jednocześnie potrafi wszystko wyłożyć laikowi, by zrozumiał.

Hubka z wawy

Dobry lekarz, chciałbym, żeby takich było więcej w naszym kraju, co nie traktują pacjentów taśmowo. Tutaj ewidentnie do każdego przypadku podchodzi się indywidualnie. I za pani pomoc bardzo dziękuję!

HenrykWu.

Co mogę więcej powiedzieć jak moi poprzednicy? Lekarz naprawdę dobry, z doświadczeniem, a przy tym empatią. Nie patrzy z góry na pacjenta, ale wszystko wyjaśnia, co trzeba robić. Polecam panią doktor!