Poradnia dermatologiczna - Warszawa

Dermatologia to dziedzina medycyny, która koncentruje się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób skóry i jej przydatków (włosów, paznokci), błon śluzowych oraz niektórych chorób ogólnoustrojowych. Pojawienie się niepokojących zmian na skórze lub śluzówkach powinno być sygnałem do zaplanowania konsultacji dermatologicznej. Prowadzona przez nas poradnia dermatologiczna w Warszawie, to miejsce, gdzie możesz liczyć na specjalistyczną pomoc.

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog to specjalista, który w swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu alergologii, chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, onkologii i radiologii. Jest to niezbędne dla postawienia właściwego rozpoznania choroby. Dermatolog-wenerolog zajmuje się także leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. W poradni dermatologicznej udzielane są również konsultacje w zakresie medycyny estetycznej, zwłaszcza problemów związanych ze starzeniem się skóry, bliznami, powikłaniami po trądziku i przebarwieniami.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni dermatologicznej?

Najczęstszym problemem, z jakim zgłaszają się Pacjenci do poradni dermatologicznej w Warszawie, są znamiona barwnikowe tzw. pieprzyki. Zwykle zmiany te nie są powodem do niepokoju, ale w pewnych sytuacjach mogą okazać się niebezpieczne. Nieregularny kształt, duży rozmiar, sączenie lub podkrwawianie powinny być sygnałem do wizyty u dermatologa.

Warto również skorzystać z porady dermatologicznej w przypadku pojawienia się grudek lub krostek na skórze, przebarwień, łojotoku lub zmian zapalnych w okolicy mieszków włosowych. Dermatolog zaproponuje postępowanie w przypadku blizn pozostałych po trądziku i operacjach, czy rozstępów.

Sygnałem do wizyty w poradni dermatologicznej jest również wystąpienie objawów grzybicy skóry. Są to zwykle swędzące zmiany o charakterze rumieniowymi i złuszczającym. Jeśli grzybica dotyczy skóry głowy, często obserwuje się nadmierne wypadanie włosów i łupież. Oznakami grzybicy paznokci są nieestetycznie wyglądające płytki paznokciowe, twarde, matowe i żółkniejące.

Powodem do odbycia konsultacji w warszawskiej poradni dermatologicznej może być także wysuszona skóra, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej łuszczenie się i zgrubienie naskórka, intensywne swędzenie lub pojawienie się krostek. Takie objawy mogą świadczyć o atopowym zapaleniu skóry lub innej przyczynie dolegliwości o podłożu alergicznym.

Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?

Na wizytę w poradni dermatologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki.

Poza tym, wizyta u dermatologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania. Nasza poradnia dermatologiczna świadczy usługi dla pacjentów w każdym wieku.

Jak przebiega wizyta u dermatologa?

Jeśli cokolwiek Cię niepokoi – warszawska poradnia dermatologiczna Fitmedica to miejsce, w którym szybko możesz uzyskać pomoc specjalisty!

Opinie

Henryk Majorczyk

Długo nie wiedziałem, że jestem na coś uczulony. Okazało się, że mam atopowe zapalenie skóry i muszę zmienić sposób dbania o higienę itd. Dobrze, że zapisałem się tu do poradni i mam stały kontakt z dermatologiem.

KlaraNN

Po ostatnich wakacjach pojawiło mi się na skórze bardzo dużo pieprzyków. Chciałam je zbadać, a koleżanka poleciła mi w tym zakresie Fitmedicę. Tam każdy z nich dermatolog obejrzał bardzo dokładnie. Na szczęście nie muszę martwić.

JW.

Od kilku miesięcy leczę się w poradni dermatologicznej na trądzik. Poprzednie terapie mi nie pomogły. Trzeba przyznać, że teraz jest skutecznie, bo widzę różnicę. Polecam tutejszego dermatologa! Świetna opieka nad pacjentem!

Zuzanna spod Warszawy

Poszłam tu tylko na konsultacje dermatologiczne, bo pojawiła mi się jakaś dziwna wysypka i zostałam w poradni dermatologicznej. Mam niestety tendencję do takich rzeczy, ale cieszę, że trafiłam do dobrego dermatologa.

Edward z Bemowa

Żona mnie tu wysłała, bo miałem problem z łupieżem. Szampony nie pomogły, za to dermatolog z Fitmedica tak. Problem okazał się bardziej skomplikowany, ale leczenie pomogło.

Jadwiga z Warszawy

Do tej pory próbowałam się leczyć na własną rękę, ale okazało się, że bez dobrego dermatologa się nie uda pozbyć jakiś dziwnych wykwitów na skórze. Cieszę się, że tu trafiłam pod dobrą opiekę.

Elżbieta70

U mnie pojawiły się przebarwienia na skórze. Myślałam, że się ich nie da pozbyć. Ale zaryzykowałam wizytę u dermatologa w Fitmedica. Znalazł przyczynę i już „nie straszę” innych 🙂

Olgierd Now.

Potrzebowałem fachowej pomocy w walce z łuszczycą. U poprzednich lekarzy leczenie nie przynosiło żadnych efektów. Polecono mi tę poradnię dermatologiczną i jestem tu już pod stałą kontrolą. A łuszczyca jest znacznie mniejsza.

Renata P.

Nabawiłam się jakiejś bakteryjnej infekcji skórnej i przez wiele miesięcy nie mogłam się jej pozbyć. Dopiero w tej poradni dermatolog właściwie zdiagnozował przyczynę. Teraz jest już po problemie! 🙂

Michał z Warszawy

Nie wiedziałem, że dorosłych też może spotkać trądzik. Mnie akurat to się przytrafiło. Od kilku miesięcy leczę się w poradni dermatologicznej Fitmedica w Warszawie. Świetni specjaliści!