Poradnia endokrynologiczna w Warszawie

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica oferuje swoim Pacjentom konsultacje z lekarzem specjalistą endokrynologiem. W naszej poradni wykonają Państwo szybką i skuteczną diagnostykę, a po rozpoznaniu problemu, rozpoczną odpowiednie leczenie.

Czym zajmuje się endokrynolog?

Lekarz endokrynolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, tj. przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy i gonad.

Najczęstsze schorzenia, z którymi na co dzień spotykają się endokrynolodzy to m.in.: powiększenie tarczycy, guzki tarczycy, nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, hiperaldosteronizm, choroba Addisona, choroba/zespół Cushinga, hiperprolaktynemia, akromegalia, moczówka prosta, otyłość, osteoporoza, zaburzenia miesiączkowania, hirsutyzm.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni endokrynologicznej?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele mało specyficznych objawów może sugerować nieprawidłowości funkcjonowania układu endokrynnego. Spektrum dolegliwości jest inne dla różnych problemów klinicznych.

Niemniej, objawami, które powinny skłonić do wizyty w poradni endokrynologicznej są m.in.:
– niepokój, zmiany nastroju, nerwowość,
– senność, zmęczenie, brak chęci do działania
– problemy ze snem,
– spadek lub wzrost masy ciała bez uchwytnej przyczyny,
– wypadające włosy,
– biegunki lub zaparcia,
– wzmożone odczuwanie zimna, ciepła, nadmierna potliwość,
– bardzo sucha skóra,
– nieregularne miesiączki,
– nadmierne owłosienie,
– wyczuwalne guzki na szyi

Wizytę w poradni warto również zaplanować, jeśli w rodzinie występowały schorzenia układu endokrynnego.

Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa?

Na wizytę w poradni endokrynologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada.

Poza tym, wizyta u endokrynologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania.

Jak przebiega wizyta w poradni endokrynologicznej?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny złego samopoczucia. Proszę pamiętać, że endokrynolog zapyta również o dotychczas przyjmowane leki i ich dawki. Następnie przeprowadzi badanie ogólnolekarskie i w razie potrzeby skieruje Pacjenta na wykonanie specjalistycznych badań laboratoryjnych i obrazowych, które potwierdzą rozpoznanie.

Wśród badań laboratoryjnych endokrynolog zleca najczęściej badanie morfologii krwi, stężenia sodu i potasu, magnezu, witaminy D3 oraz żelaza, poziom hormonów tarczycy lub nadnerczy, hormony płciowe i ich metabolity, przeciwciała przeciwtarczycowe. Częstym zaleceniem jest również usg tarczycy lub jamy brzusznej, a w przypadku występowania niektórych guzków – pobranie biopsji cienkoigłowej. W razie potrzeby endokrynolog może skierować Pacjenta na konsultację do specjalistów z innej poradni. Po rozpoznaniu problemu, lekarz zaleca odpowiednią terapię – np. przyjmowanie leków, które mają na celu uregulowanie gospodarki hormonalnej, czasami konieczna jest hospitalizacja lub zabieg operacyjny.

Opinie

Zuzia77

Zupełnie przez przypadek trafiłam do tej poradni endokrynologicznej w Warszawie – nie wiadomo, dlaczego zaczęłam nagle chudnąć. Dziś już wiem, że to nadczynność tarczycy, ale jestem pod dobrą opieką i lepiej funkcjonuje na co dzień.

Ferard

Otyłość to choroba, z jaką walczę już od lat. Znajomy polecił mi dobrego endokrynologa z Fitmedica, żebym zobaczył, czy czasami nie jest to kwestia hormonów. Okazało się, że tak i teraz wreszcie leczę się właściwie.

JuliaKow

W mojej rodzinie dużo osób ma problem z tarczycą. Dlatego też ją zbadałam i dobrze, bo niestety i mnie geny nie ominęły. Poradnia endokrynologiczna FitMedica ma świetnego specjalistę w tej dziedzinie!

RenataZZ

Szukałam w Warszawie dobrego endokrynologa i wreszcie na takiego trafiłam w Fitmedica. Teraz jestem pod stałą kontrolą tego specjalisty i znacznie lepiej się czuję. Jak ktoś szuka, to polecam!

Jacek z Warszawy

Byłem osłabiony, nie miałem apetytu, ogólnie źle się czułem. Lekarz ogólny nie wiedział, co mi jest. Kiedy umówiłem się na wizytę w poradni endokrynologicznej Fitmedica, okazało się, że mam chorobę Addisona. Żałuję, że wcześniej tu nie trafiłem.

ElKK

Moja mama od lat choruje na Hashimoto. Wcześniej nikt jej tak skutecznie nie pomógł w tym, jak w tej przychodni. Dzięki lekom, które ma zapisane, badaniom i diecie znacznie lepiej funkcjonuje. Polecam!

Anna z Warszawy

Miałam problem z nieregularną miesiączką. Długo leczyłam się ginekologicznie, ale bez efektu. Zaburzenia okazały się efektem hormonów. Pewnie, gdyby nie dobry endokrynolog, to bym nadal nie wiedziała, w czym problem…

KamilC

Fitmedica poradnia endokrynologiczna to miejsce, gdzie wreszcie znalazłem właściwą pomoc lekarską. Wcześniejsze leczenie hormonalne okazało się pomyłką. Dopiero tu trafiłem na dobrego specjalistę.

Joanna z Warszawy

Jeśli ktoś ma problemy hormonalne, to w Fitmedica na pewno mu pomogą. Mi znajoma poleciła to miejsce i chodzę tam już od kilku lat. Świetna obsługa i fajne podejście do pacjentów!

Ryszard z Mokotowa

Myślałem w takim mieście jak Warszawa dobry endokrynolog nie będzie trudny do namierzenia. Ale jednak dopiero w Fitmedica dowiedziałem się, że mam chorobę Hashimoto. Teraz mam odpowiednią dietę i odpowiednio ustawione leczenie.