Poradnia neurologiczna FitMedica w Warszawie

W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak neurolog możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej usługi i wysoką jakość.

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia neurologiczna. Zapewniamy leczenie schorzeń neurologicznych na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy neurologów i fizjoterapeutów.

Czym zajmuje się neurolog?

Neurolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia jest ściśle powiązana z psychiatrią, przy czym koncentruje się przede wszystkim na schorzeniach związanych z uszkodzeniem układu nerwowego.

Specjalista neurolog może prywatnie nie tylko zająć się diagnostyką, ale też leczeniem i postępowaniem profilaktycznym w przypadku takich dolegliwości, jak:
migrena, klasterowe bóle głowy, neuralgie, bóle przewlekłe, zapalenie nerwów obwodowych, stan po udarze mózgu, niedowłady, otępienie, choroba Alzheimera, dystonia, choroba Parkinsona, drżenie samoistne, stwardnienie rozsiane, padaczka, miastenia, polineuropatia i inne.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do poradni neurologicznej?

Wskazaniem do konsultacji neurologicznej jest występowanie poniższych objawów:

 • napadowe, okresowe bądź ciągłe bóle głowy i twarzy,
 • bóle szyi, karku, tułowia i kończyn,
 • drżenie rąk,
 • tiki, skurcze, wykręcania poszczególnych części ciała lub zrywania mięśni,
 • spowolnienie ruchowe,
 • osłabienie mięśni lub ich wzmożona męczliwość,
 • zawroty głowy lub brak poczucia stabilności postawy,
 • omdlenia lub utraty przytomności,
 • zaburzenia snu,
 • uczucie drętwienia lub mrowienia, parestezje, niezależnie od umiejscowienia i czasu trwania,
 • zaburzenia pamięci czy orientacji w znanym terenie,
 • powtarzające się napadowe lub okresowe zaburzenia węchu, wzroku, słuchu, smaku i mowy,
 • zaburzenia czynności zwieraczy.

Profesjonalna opieka neurologiczna

Jeśli poszukujecie Państwo dobrego, prywatnego neurologa, w FitMedica w Warszawie znajdziecie doświadczonych specjalistów, takich jak dr Justyna Badurak-Skibińska. Pani dr od wielu lat opiekuje się pacjentami na Oddziale Neurologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego i w Klinice Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń napadowych (padaczka), schorzeń kręgosłupa, bólów i zawrotów głowy, nerwobólów czy zaburzenia funkcji poznawczych. Stale doskonali umiejętności i poszerza wiedzę z zakresu neurologii, co czyni z niej wybitnego specjalistę.

Jesteśmy przekonani, że poradnia neurologiczna FitMedica jest miejscem, gdzie każdy pacjent z problemami neurologicznymi znajdzie odpowiednią pomoc.

Jak przygotować się do wizyty u neurologa?

Na wizytę w poradni neurologicznej Pacjent powinien zabrać wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie posiada. Proszę pamiętać, że lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki oraz o występowanie chorób neurologicznych w rodzinie. Poza tym wizyta u neurologa nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania.

Jak przebiega wizyta u neurologa?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Istotne, aby podali Państwo lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości. Następnie lekarz przeprowadzi badanie neurologiczne, podczas którego ocenia siłę mięśni kończyn górnych i dolnych, odruchy ścięgniste i skórne, czucie powierzchowne i głębokie, koordynację ruchową, obecność objawów oponowych i korzeniowych. Badanie głowy polega na ocenie funkcji poszczególnych nerwów czaszkowych oraz obejrzeniu dna oczu z oceną tarczy nerwów wzrokowych. Lekarz może również zlecić wykonanie szczegółowych badań diagnostycznych, które umożliwią postawienie prawidłowego rozpoznania. Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca rehabilitację i zmianę trybu życia, które stanowią ważny element terapii zaburzeń neurologicznych. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego lekarza specjalisty, np. psychologa, psychiatry, logopedy lub ortopedy.