Fizjoterapia i rehabilitacja - Warszawa Wawer

FitMedica to miejsce, gdzie każdy pacjent znajdzie indywidualnie dobraną pomoc. Nasz zespół fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego specjalizuje się w pracy z pacjentami ze schorzeniami układu ruchu. Nasza poradnia rehabilitacyjna w Warszawie to jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w kraju. Dysponujemy znakomitym sprzętem oraz sprawdzonymi metodami leczenia. Zajmą się tutaj Państwem zespoły złożone z wysoko wykwalifikowanych fachowców.

Specjalizujemy się w pracy z pacjentami, którzy odczuwają dolegliwości ze strony narządu ruchu. Jedną z głównych dziedzin naszej działalności jest rehabilitacja. Kierujemy swoją ofertę do osób zmagających się różnymi problemami zdrowotnymi, w tym również sportowców. Pomożemy w przypadku takich urazów jak:

 • uszkodzenie łękotek,
 • naderwanie lub zerwanie mięśni i więzadeł,
 • zwichnięcia i złamania kości.

Jest to kompleksowo prowadzona rehabilitacja sportowa w Warszawie, która obejmuje diagnostykę oraz cały proces leczenia, fizjoterapii i przywracania formy.

W naszym centrum oferujemy wsparcie rehabilitacyjne dla osób w każdym wieku, w okresie przed i pooperacyjnym, a także z dolegliwościami bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych, rwy kulszowej, ramiennej, zamrożonego barku czy urazów przeciążeniowych aparatu ruchu. Przygotowujemy pacjentów do zabiegów, takich jak: artroskopia kolana, artroskopia biodra, artroskopia barku oraz innych stawów, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Prowadzimy rehabilitację pacjentów w okresie pooperacyjnym, zaczynając od odzyskania prawidłowej ruchomości w stawie, po ćwiczenia wzmacniające, niwelujące zaniki mięśniowe i stabilizujące.

Poradnia rehabilitacyjna - Centrum rehabilitacji FitMedica

Oferujemy również fizjoterapię skierowaną do osób cierpiących na zmiany przeciążeniowe wywołane zbyt intensywnym treningiem. Nasi specjaliści po przeprowadzeniu odpowiednich badań i wdrożeniu właściwego programu leczenia, udzielą wskazówek, które pomogą pacjentowi ograniczyć prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości w przyszłości.

Dzięki ścisłej współpracy naszych ortopedów i rehabilitantów każdy pacjent otrzymuje szczegółowo zaplanowany proces leczenia, zabiegów i ćwiczeń. Stosujemy się do najnowszych standardów z dziedziny rehabilitacji. Nasi lekarze stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach, kursach i wykładach.

Profesjonalna i szeroko zakrojona fizjoterapia prowadzona w naszej poradni rehabilitacyjnej w Warszawie jest kierowana do pacjentów ze zróżnicowanymi problemami medycznymi, jednak dzięki specjalistycznemu wyposażeniu i doskonałej kadrze szybko stawiamy diagnozę i zalecamy właściwy sposób postępowania. Skraca to znacznie okres leczenia i przyspiesza powrót do sprawności.

Prowadzimy indywidualne treningi przygotowujące do wznowienia aktywności sportowej po urazie lub operacji ortopedycznej, a także utrzymujące formę na najwyższym poziomie. W warszawskim centrum rehabilitacji sezonowo wprowadzamy zajęcia mające na celu minimalizowanie ryzyka kontuzji podczas sportów letnich i zimowych. Jeśli planujesz np. wyjazd na narty i potrzebujesz usprawnić swoje ciało przed intensywnym wysiłkiem, skorzystaj z naszej oferty. Treningi obejmują ćwiczenia, które świetnie wpływają na poprawę dynamiki ruchu, stabilizację postawy, równowagę, czy poprawę siły mięśni nóg.

W FitMedica zajmujemy się także pracą z dziećmi z:

 • wadami postawy,
 • płaskostopiem,
 • wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym,
 • skoliozami.

Wady postawy u dzieci są często spotykaną przypadłością. Zignorowanie ich wystąpienia skutkuje pogłębianiem się problemu i różnorodnymi dolegliwościami w przyszłości, dlatego warto zadbać o kręgosłup i poprawną sylwetkę swojego dziecka już dziś. W naszej poradni na Wawrze dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną salą gimnastyczną z niezbędnymi do wykonywania ćwiczeń przyborami oraz z lustrami po to, żeby pacjentowi łatwiej było kontrolować poprawność wykonywania ćwiczenia i zachowywać właściwą postawę.

Dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa przygotowaliśmy zajęcia pomagające wzmocnić mięśnie, poprawić stabilizację i koordynację oraz zabezpieczyć kręgosłup przez niepotrzebnymi przeciążeniami. Zajęcia polecamy szczególnie seniorom.

FitMedica to nowoczesne centrum medyczne mieszczące się na warszawskim Wawrze, w którym fizjoterapia oraz rehabilitacja są prowadzone na naprawdę wysokim poziomie. Oferujemy innowacyjne i skuteczne metody leczenia takie jak np. fala uderzeniowa. Jest to nieinwazyjny zabieg, który stanowi znakomite rozwiązanie w przypadkach przewlekłego bólu:

 • pleców,
 • pięt,
 • barków,
 • łokci,
 • kolan.

Zachęcamy do konsultacji z ortopedą lub fizjoterapeutą.

Szeroka oferta zabiegów rehabilitacji w naszym Centrum na Wawrze składa się z następujących form terapii przy użyciu nowoczesnych metod i sprzętu:

 • terapia manualna – indywidualna praca terapeuty z pacjentem metodami wg Cyriax, Levit, Mulligan, Mc Kenzie, Akerman, PNF, neuromobilizacje, mobilizacje tkanek miękkich,
 • kinezyterapia – ćwiczenia indywidualne z terapeutą i na przyrządach, trening personalny, trening funcjonalny, trening sportowy, rehabilitacja dzieci,
 • fizykoterapia – laser, fala uderzeniowa, krioterapia, ultradźwięki, elektroterapia.

Nasi pracownicy to uznani i wykwalifikowani specjaliści fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami, którzy doświadczyli problemów zdrowotnych w zakresie narządu ruchu. Staramy się, aby nasi pacjenci nie musieli długo oczekiwać na wizytę, a konsultacje przebiegały w sposób profesjonalny i niestresujący, z zachowaniem indywidualnego podejścia do każdego chorego.

Bruno Krauze fizjoterapeuta

Bruno Krauze

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania …  → Czytaj dalej

jarosław-żołądek

Jarosław Żołądek

Absolwent studiów magisterskich z zakresu fizjoterapii w …  → Czytaj dalej.

marcin_szumanski

Marcin Szumański

Absolwentem studiów I stopnia w zakresie fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji AWF … → Czytaj dalej