narty sezon przygotowanie

Sezon bez kontuzji

FitMedica zaprasza na cykl profesjonalnych zajęć SEZON BEZ KONTUZJI wg koncepcji PEP (Prevent Injury and Enhance Performance).

Ku wielkiej radości miłośników sportów zimowych sezon 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami.

Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie na stoku?

W ubiegłym roku odwiedziło nas mnóstwo kontuzjowanych pacjentów: zerwane więzadła w kolanie, złamane nadgarstki, zwichnięte stawy barkowe czy naderwane mięśnie. Mamy świetny zespół specjalistów gotowy nieść pomoc w każdym takim przypadku.

Chcielibyśmy jednak zaproponować Państwu cykl zajęć trenerskich, które poprawią tężyznę fizyczną i przygotują organizm do zmiany stylu życia, z siedzącego na aktywny. Dzięki specjalnemu układowi ćwiczeń zminimalizujemy ryzyko kontuzji narządu ruchu oraz unikniemy dolegliwości bólowych związanych z gwałtownym przeciążeniem mięśni, stawów i więzadeł.

PROGRAM PEP został wdrożony wśród kadry norweskich narciarek alpejskich i zaobserwowano zmniejszenie liczby uszkodzeń więzadeł krzyżowych o około 90%.

Jest to szczególna forma treningu przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, polecana dla wszystkich i w każdym wieku. Obejmuje ćwiczenia w zakresie poprawy siły mięśniowej kończyn dolnych, równowagi, stabilizacji postawy i dynamiki ruchu.

W FitMedica zajęcia SEZON BEZ KONTUZJI prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci

Nie czekaj do ostatniej chwili! Przygotowanie do sezonu trwa kilka tygodni w zależności od stopnia wytrenowania, płci, wieku i przebytych wcześniej kontuzji.

Zadzwoń już teraz! 575 665 662 lub 22 870 06 16