TRENING-FUNKCJONALNY-DLA-NASTOLATKOW

TRENING FUNKCJONALNY DLA NASTOLATKÓW

YOUTH & STRENGTH

Specjalistyczne Centrum Zdrowia FitMedica  zaprasza młodzież od 14 roku życia na trening ogólnorozwojowy. Jest to wysoko specjalistyczny trening . Odpowiednio dobrane ćwiczenia, pogrupowane w serie i wykonywane w różnych jednostkach czasowych perfekcyjnie budują i rzeźbią ciało młodego człowieka. Nie używamy ciężarów i ciężkich maszyn jak w siłowniach.

Trening funkcjonalny opiera się na prostym pomyśle wykorzystania ciężaru własnego ciała zgodnie z zasadami biomechaniki i fizjologii ruchu w stawach. Angażując w pełni układ nerwowo-mięśniowy jesteśmy w stanie to zrobić.

Trening funkcjonalny oparty jest na:

  • świadomości i stałej kontroli postawy ciała i  wszystkich jej elementów: kości i stawów, mięśni  podczas każdego ruchu;
  • wykonaniu każdego łańcucha kinetycznego z maksymalnym wykorzystaniem synergii mięśniowej;
  • wykonanie ruchu w  trzech płaszczyznach w przestrzeni (czołowej, strzałkowej, poprzecznej);
  • stymulacja receptorów zmysłowych;
  • wzmocnienie głębokich warstw mięśni brzucha    (poprzecznego i wewnętrznej warstwy mięśni skośnych) oraz  mięśni przykręgosłupwych, które działają jako łącznik pomiędzy górnymi i dolnymi kończynami;
  • ćwiczenia mięśni brzucha w rotacji co jest ich główną funkcją dynamiczną;
  • ćwiczenia reaktywności – trenujące natychmiastową reakcję na nagłe zdarzenia.

Tego typu trening jest niezwykle atrakcyjny dla młodego człowieka ( a także dla ludzi w każdym wieku ) i co najważniejsze jest w pełni bezpieczny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Zalecany jest także dziewczynom i kobietom. Doskonale kształtuje zgrabna, atletyczna budowę ciała. Zapewnia piękną wyprostowaną sylwetkę, zgrabne nogi , brzuch i pośladki. Zobaczcie! Lepiej być nie może ! Zapewniamy doskonałą i bezpieczną  dawkę ruchu dla dorastającej, młodej osoby. Bez zagrożenia przeciążeniem, kontuzjami i zahamowania procesu wzrostu.

trening-dla-nastolatkow

W pełni bezpieczne gdyż zgodne z fizjologią okresu dorastania. Polecamy!