Badania USG Warszawa

Ultrasonografia to metoda obrazowania struktur położonych w głębi ciała za pomocą fal o wysokiej częstotliwości. Jest wykorzystywana jako narzędzie pomocnicze w procesie diagnozowania i leczenia wielu chorób.

Znajduje zastosowanie m.in. do oceny narządów jamy brzusznej i miednicy małej, badań naczyniowych, kardiologicznych (ECHO serca), aparatu mięśniowo-stawowego i tkanek miękkich.

W przychodni FitMedica wykonujemy badania USG na aparacie firmy GE Logiq P9. Jest to wysokiej jakości, wielozadaniowy ultrasonograf, który dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu i najnowszym rozwiązaniom technologicznym pozwala na uzyskanie obrazów doskonałej jakości.

Aparat jest wyposażony w 4 głowice:

1. Głowicę konweksową do badań jamy brzusznej, nerek, gruczołu krokowego
2. Głowicę matrycową liniową do badań mięśni i stawów, piersi, gruczołu tarczowego, węzłów chłonnych i badań naczyniowych.
3. Głowicę sektorową do badań ECHO serca dla dorosłych
4. Głowicę sektorową do badań ECHO dla dzieci

Wybierz zabieg z listy

  USG jamy brzusznej Warszawa

  Podstawową metodą diagnostyki obrazowej wewnętrznych narządów jamy brzusznej jest badanie USG. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne. Można je wielokrotnie powtarzać. Badanie jest wykorzystywane zarówno u dzieci, dorosłych, jak i kobiet w ciąży, zatem zachęcamy do skorzystania z oferty FitMedica mieszkańców Warszawy i okolic. USG jamy brzusznej pozwala m.in. ocenić strukturę i wielkość wątroby, trzustki, nerek czy pęcherzyka żółciowego. W naszej przychodni w Warszawie wykonujemy także badania przy użyciu techniki Dopplera dla zobrazowania tętnic biodrowych i aorty. Badania wykonują lekarze radiolodzy. Czas trwania wizyty jest krótki i wynosi ok. 15-20 minut. Wynik podawany jest do wiadomości pacjenta po zakończeniu badania.

  USG stawu skokowego Warszawa

  Przychodnia FitMedica w Warszawie wykonuje kompleksowe badania w zakresie narządu ruchu. Jedną z częściej ocenianych struktur jest staw skokowy. Wykonujemy USG zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Do lekarza warto zgłosić się w przypadku bólu, zaczerwienienia, obrzęku lub zaburzeń ruchomości stopy, a także po urazie stawu skokowego. Odpowiednio wcześnie wykonane badanie USG i konsultacja z ortopedą pozwalają na postawienie właściwego rozpoznania i podjęcie działań, które złagodzą dolegliwości i ograniczą zakres urazu. FitMedica w Warszawie oferuje krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

  USG barku

  Centrum Medyczne FitMedica zaprasza pacjentów z Warszawy i okolic na badanie USG barku. Badanie wykonywane jest na nowoczesnym aparacie GE Logiq P9. Ultrasonograf jest wyposażony w cztery głowice wielozadaniowy i umożliwia uzyskanie obrazów najwyższej jakości.

  Badanie USG barku jest wskazane, gdy występują następujące objawy:

  • Dolegliwości bólowe barku
  • Ograniczenie zakresu ruchu w stawie
  • Osłabienie siły mięśniowej kończyny górnej
  • Niestabilność stawu
  • Przeciążenie, uczucie tarcia i przeskakiwanie podczas ruchów

  Do badania pacjent rozbiera się od pasa w górę. Badanie polega na szczegółowym zobrazowaniu stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego oraz tkanek miękkich. Pokazuje również płyn w okolicach stawu. Badanie jest krótkie – trwa około 15-20 minut. Przeprowadzane jest w pozycji leżącej lub siedzącej. W trakcie badania lekarz może wykonać dokumentację zdjęciową.