ćwiczenia na kręgosłup

ZDROWY KRĘGOSŁUP

FITMEDICA zaprasza na zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa to częsta bolączka wśród pacjentów szukających porady ortopedycznej.

Zwykle problemy wynikają z mało aktywnego trybu życia, pośpiechu i stresu. Brak ruchu sprawia, że mięśnie tracą elastyczność i przestają podpierać kręgosłup. Początkowo objawy mogą być dyskretne i są związane przede wszystkim ze wzmożonym napięciem mięśni. Z czasem prowadzi to do ograniczenia ruchomości stawów międzykręgowych i nadmiernego obciążenia kręgosłupa. W krótkim czasie dochodzi wtedy do degeneracji dysków międzykręgowych, tworzą się wypukliny i przepukliny (tzw. dyskopatia). Statystycznie, w wieku 30 lat prawie połowa populacji mężczyzn i kobiet będzie miała ten problem na co najmniej jednym poziomie kręgosłupa. Każde kolejne 10 lat to dodatkowe uszkodzenie w innym odcinku kręgosłupa.

JAK SOBIE PORADZIĆ Z TYM PROBLEMEM?

W FitMedica służymy pomocą na wszystkich etapach schorzenia, od profilaktyki, przez leczenie zachowawcze do zabiegu operacyjnego. Współpracujemy z wybitnymi specjalistami w dziedzinie ortopedii i chirurgii kręgosłupa, neurologii, reumatologii i fizjoterapii.

W ramach działań zapobiegawczych oraz w celu poprawienia komfortu życia i złagodzenia dolegliwości bólowych przygotowaliśmy specjalistyczny cykl zajęć ZDROWY KRĘGOSŁUP.

Ćwiczenia są prowadzone przez doświadczonego rehabilitanta i mają na celu wzmocnienie stabilizacji mięśniowej kręgosłupa, rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni, zmniejszenie obciążenia stawów międzykręgowych, poprawę koordynacji nerwowo-mięśniowej, sylwetki, ogólnej sprawności fizycznej i samopoczucia.

ZAPRASZAMY!
WTORKI I CZWARTKI GODZ 10.00 oraz 18.15.
ZADZWOŃ JUŻ TERAZ 575 665 665

WARTO ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP JUŻ DZIŚ. DOŁĄCZ!