Jerzy Pręgowski

dr hab. n. med. Jerzy Pręgowski

Dr hab. n. med. Jerzy Pręgowski jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologiem. Pracuje jako adiunkt w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Aninie.

Jego zainteresowania kliniczne dotyczą zwłaszcza inwazyjnej i nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej (bóle w klatce piersiowej, przebyty zawał serca, stan po założeniu stentów do tętnic wieńcowych, stan po operacji pomostowania tętnic wieńcowych). Wykonuje zabiegi koronarografii i angioplastyki wieńcowej, oraz tomografię komputerową tętnic wieńcowych.

Informacje o dostępności terminów uzyskacie Państwo kontaktując się z recepcją.

Więcej informacji

Posiada certyfikat samodzielnego operatora zabiegów kardiologii interwencyjnej. Jest autorem i współautorem wielu publikacji w dziedzinie kardiologii oraz wykładowcą podczas kursów szkoleniowych i konferencji naukowych dla lekarzy kardiologów w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe w zakresie diagnostyki obrazowej serca i naczyń, współpracuje w tej dziedzinie z lekarzami z USA i Korei Południowej. Posługuje się biegle językiem angielskim, oraz niemieckim w stopniu podstawowym.

Dobra praktyka kliniczna, ciągła edukacja i rozwój naukowy przekładają się na sukcesy naszych Pacjentów.

Inni Specjaliści