Rafał Kamiński

dr hab. n. med. Rafał Kamiński, prof. CMKP

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. 

Kierownik Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Grucy w Otwocku. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym schorzeń narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem metod małoinwazyjnych (artroskopie stawów: kolanowego, biodrowego i skokowego).

Zakres operacji:

 • - endoprotezoplastyka stawu kolanowego i biodrowego zarówno pierwotna jak i rewizyjna
 • - artroskopia stawu kolanowego
 • - artroskopia stawu biodrowego
 • - rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego
 • - rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego
 • - rekonstrukcje wielowięzadłowe
 • - rekonstrukcja troczka przyśrodkowego rzepki
 • - leczenie operacyjne niestabilności rzepki (zwichnięcia)
 • - operacje sposobem “internal bracing”
 • - rekonstrukcje obrąbka stawowego stawu biodrowego
 • - leczenie operacyjne konfliktu panewkowo-udowego
 • - leczenie operacyjne naderwanych mięśni pośladkowych
 • - leczenie operacyjne biodra trzaskającego
 • - rekonstrukcje wadliwie wygojonych złamań
 • - rekonstrukcje chrząstki
 • - rekonstrukcje łąkotek
 • - osteotomie

Godziny przyjęć:

Dzień Godzina Adres
pon 16:00 - 20:00 Warszawa, Bystrzycka 59
śr 16:00 - 20:00 Warszawa, Bystrzycka 59
czw 16:00 - 20:00 Warszawa, Bystrzycka 59
sob 10:00 - 15:00 Warszawa, Bystrzycka 59

Więcej informacji

Dr hab. n. med. Rafał Kamiński, prof. CMKP wykonuje rekonstrukcje tkanek miękkich, takich jak: więzadła krzyżowe przednie, krzyżowe tylne, więzadła poboczne (rekonstrukcje oraz leczenie sposobem “internal bracing”), rekonstrukcje chrząstki i łąkotek oraz zabiegi ortopedyczne, w tym: osteotomie, rekonstrukcje po wadliwie wygojonych złamaniach, endoprotezoplastyki. Szczególnie interesuje się schorzeniami stawu kolanowego. Doskonali swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą m.in.: w Bostonie, Nowym York, Monachium, Montpellier i Wiedniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik naukowy Szkoły Medycznej Uniwersytetu Harvarda, Boston, USA; University Hospitals of Leicester, Wielka Brytania; Kliniki Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Wykładowca kursów szkoleniowych i doskonalących dla lekarzy ortopedów w trakcie i po specjalizacji prowadzonych przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w zakresie chirurgii kolana i biodra.

Opinie pacjentów FitMedica

„Dr Kamiński zdiagnozował u mnie boczne przyparcie rzepki w obu kolanach. Był pierwszym ortopedą, który wykluczył na tym etapie zabieg operacyjny. Zalecił fizjoterapię i terapię manualną i dopiero po określonym czasie ponowną konsultację. Zasugerował, aby udać się do Pana Bruna. Terapię manualną rozpocząłem na początku lutego. Po miesiącu są widoczne pierwsze efekty. Rzepki powoli zaczynają wracać na swój tor. Oczywiście zasługa w tym typie leczenia leży po stronie Pana Bruna, który potrafił mnie zmotywować do ciężkiej pracy. Pan Bruno jest człowiekiem kontaktowym, cierpliwym o bardzo dużej wiedzy. Z nadzieją patrzę w przyszłość jeśli chodzi o moje kolana i z całego serca mogę polecić go jako specjalistę.”

RR

„Do Centrum FitMedica trafiłam po ponad rocznym leczeniu kolana po złamaniu nasady bliższej kości piszczelowej prawej. Wizyty u wielu ortopedów i nieustanna rehabilitacja zakończyły się podkurczem kolana i minimalnym zgięciem.

Wizyta u Dr R. Kamińskiego była dla mnie ostatnią deską ratunku, choć podchodziłam do niej z wielką ostrożnością i niepewnością. Okazało się jednak, że wreszcie trafiłam w odpowiednie ręce. Rozmowa była konkretna, merytoryczna a Dr bardzo sympatyczny i komunikatywny. Cierpliwie odpowiadał na moje pytania i grzecznie tłumaczył to co było dla mnie niezrozumiałe. Był skoncentrowany na pacjencie, słuchał i tłumaczył. Po badaniu Dr zdecydował, że konieczna jest artroskopia, którą to operację wykonał w maju. Obecnie jestem w trakcie fizjoterapii z szansą na odzyskanie sprawności, a fizjoterapeuci w FitMedica są najlepsi z najlepszych.

Wszystkim potrzebującym fachowej pomocy lekarskiej serdecznie polecam Dr R. Kamińskiego – wybitnego profesjonalistę oraz Centrum FitMedica – miejsce przyjazne pacjentom.”

EK

„Pierwszy raz z usług Centrum Fitmedica skorzystałam prawie dwa lata temu. Miałam problem ze stawami kolanowymi obu nóg i tylko pomoc dr R. Kamińskiego była dla mnie ratunkiem. Pana Doktora poznałam dużo wcześniej, kiedy wykonał operację kolana mojej córce. Wcześniej miała ona wykonywana pięciokrotnie artroskopię tego kolana (u innego lekarza) – niestety bez większej poprawy. Kiedy okazało się, że ja także potrzebuję pomocy, od razu umówiłam się do dr Kamińskiego. Pan Doktor rozwiał wszystkie moje wątpliwości oraz spokojnie wyjaśnił co będzie wykonywane podczas operacji. Jestem już po artroskopii jednego i drugiego kolana. Po pierwszej operacji szybko wróciłam do samodzielnego prowadzenia samochodu dzięki fizjoterapii u p. B. Krauze. Drugą artroskopię miałam przeprowadzoną w maju. Uczęszczałam na terapię manualną do p. Krauze oraz na ćwiczenia do p. Szumańskiego. Z przyjemnością przychodzę do Centrum Fitmedica, w którym panuje bardzo przyjazna atmosfera. Wszystkim polecam tę placówkę.”

GD

Dobra praktyka kliniczna, ciągła edukacja i rozwój naukowy przekładają się na sukcesy naszych Pacjentów.

Inni Specjaliści